اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

رژیم غذایی بدون گوشت عامل بروز جهش ژنتیکی

رژیم غذایی بدون گوشت عامل بروز جهش ژنتیکی
آرزوکیهان

همه چیز به ژن های ما بر می گردد به عقیده دانشمندان انتخاب یک رژیم غذایی بدون گوشت می تواند منجر به جهش ژنتیکی در بدن ما شود.

به گزارش هلث، با تجزیه و تحلیل ژنوم گیاهخواران رابطه ای بین گوشت وجهش  دی ان ای وجود دارد که این گروه را از گوشتخواران متمایز می کند.

محققان با بررسی ژنوم 5664 گیاهخوار انگلیسی با بیش از 360 هزار گوشت خوار متوجه این جهش ژینتیکی شدند ژنی به نام VRK2 به شدت با گیاهخواری افراد مرتبط است.

جالب آنکه در این تجزیه و تحلیل روشن شد که گیاهخواران باهوش تر بوده و مدارک بالایی تحصیلی و کاری را دارا بوده اند.
هم اکنون رژیم های غذایی بدون گوشت در میان افراد موفق در دنیای هنر محبوب شده است بسیاری از بازیگران ، موسیقی دانان گیاهخوار هستند.
"جورجیا فنسوم " از تیم تحقیقاتی بیان کرد که اینکه چرا مردم رژیم های خاصی را برای خود انتخاب می کنند زیرا می دانند غذا می تواند تاثیر زیادی بر سلامتی داشته باشد.

اکنون روشن شد که ژن VRK2 با رشد مغز و شخصیت و همچنین داشتن طعم و مزه غذا مرتبط است. این گروه افرادی را که از گوشت گاو، گوسفند، خوک و فرآورده های گوشتی استفاده می کردند  زیر ذره بین قراردادند.

آمارها نشان داد که 1.4 گیاهخوار انگلیسی با وجود رد محصولات گوشتی یا چربی های حیوانی هنوز از تخم مرغ و محصولات لبنی استفاده می کنند اماین روند از سال 2014 میلادی تا کنون 4 برابر افزایش یافته است.

داده ها نشان میدهد که گیاهخواری درجهش ژنتیکی فردی تاثیر گذار بوده است.اما تحقیقات روشن کرده است که این جهش ژنتیکی با حرکت به دنیای بدون گوشت رفتاری هوشمندانه بوده که بهداشت فردی و عمومی و رفاه حیوانات را در پی خواهد داشت و سلامت انسان را نیز تضمین می کند./ ایران آنلاین 

گیاه‌خواری نشانگرهای سلامتی را افزایش می‌دهد

 

 

 

کپی