اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
هیس را به چه کسی نشان دادی؟

از شما بعید بود آقای نوراللهی

از شما بعید بود آقای نوراللهی
آدرینا ورشینگر

زمانی که پرسپولیس در بازی با نساجی به گل رسید، به نظر می‌رسید شوت زمینی سیامک نعمتی بازی را به تساوی کشانده و باعث شده شاگردان گل‌محمدی در زمین باتلاقی وطنی قائمشهر از شکست فرار کنند ولی ساعاتی بعد از پایان مسابقه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه داور گل را به نام احمد نوراللهی ثبت کرده است.

 موضوعی که اسماعیل صفیری ناظر داوری آن را تأیید و اعلام کرد به دلیل اینکه در لحظه آخر توپ به پای نوراللهی برخورد کرده، گل به نام او ثبت شده است. تا به اینجا اوضاع برای نوراللهی که روزهای سختی را پس از فینال آسیا پشت سرگذاشته بود، خوب بود اما استوری هافبک شماره 8 سرخ‌ها بسیاری را شگفت‌زده کرد. نوراللهی در صفحه شخصی‌اش با انتشار آماری از عملکرد خود در بازی مقابل نساجی یادآوری کرد که به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شده و در بالای آن علامت هیس قرار داد تا به این ترتیب منتقدان خود را وادار به سکوت کند.

نوراللهی در شرایطی چنین اقدام عجیبی انجام داد که تنها یک هفته از پنالتی دادن او در فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل اولسان هیوندای می‌گذرد. خطایی که باعث شد سرخ‌ها یک دقیقه بعد از به گل رسیدن، بازی را مساوی شده ببینند و با روحیه‌ای نازل به رختکن بروند. با این حال، بعد از شکست پرسپولیس و از دست دادن جام کمتر کسی ایرادی به نوراللهی وارد می‌دانست و اگر هجمه یا انتقادی هم بود، بیشتر متوجه مهدی شیری شد که با آن خطای هند ویرانگر پنالتی دوم را تقدیم حریف کرد و باعث رسیدن تیم کره‌ای به گل دوم و پیروزی‌بخش شد. خطایی که نوراللهی انجام داد، از آن دست پنالتی‌هایی بود که ممکن است هر بازیکن دیگری آن را مرتکب شود و برای همین هواداران پرسپولیس با احترام به تلاش‌هایی که «احمد نور» داشته، تنها از شکست تیم‌شان در فینال ناراحت شدند. حالا نوراللهی در قامت یک طلبکار ظاهر شده و دیگران را دعوت به سکوت می‌کند. واقعاً او به چه کسی هیس نشان داد؟ به رسانه‌ها که بیشتر اوقات عملکرد او را مورد تحسین قرار داده‌اند! البته که کار رسانه انعکاس سفیدی‌ها و سیاهی‌هاست. اگر عملکرد بازیکن خوب باشد، باید حسن او را بنویسد و اگر بد باشد، منصفانه نقد کند. اگر مخاطب نوراللهی هواداران پرسپولیس بوده که باید بیشتر تأسف خورد. آنها همان کسانی هستند که وقتی نوراللهی یکی از پنالتی‌های پرسپولیس در دربی جام حذفی را از دست داد، باز هم او را تشویق کردند یا وقتی در نیم فصل لیگ شانزدهم در اقدامی نابهنگام و با بهانه سربازی پرسپولیس را ترک و به تراکتور رفت، در بازگشت دوباره از او حمایت کردند. البته انصافاً نوراللهی بازیکن کم حاشیه‌ای بوده و بیشتر فوتبال خود را بازی کرده تا اینکه دنبال حاشیه باشد. بنابراین چنین اقدامی از جانب او بسیار بعید بود و باعث تعجب شد؛ کاری که از او به عنوان بازیکنی که بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را می‌بندد، انتظار نمی‌رفت.

کپی