اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
نکاتی از هفته هشتم لیگ برتر که هنوز به پایان نرسیده است

درگیری، بیانیه، حاشیه و استادیوم خراب

درگیری، بیانیه، حاشیه و استادیوم خراب

گروه ورزشی / لیگ برتر فوتبال این روزها به بی‌نظمی اجباری تن داده است! پس از اینکه هفته‌های پنجم، ششم و هفتم این رقابت‌ها به علت حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا و مسائل دیگر به‌صورت کامل برگزار نشد، هفته هشتم نیز به طور ناقص انجام شد و 2 دیدار آن(استقلال- پرسپولیس و فولاد-نساجی) معوق شد.

 البته قرار است دیدار فولاد-نساجی در آغاز هفته نهم برگزار شود. نکته قابل توجه اینکه 60 بازی و 110 گل حاصل این 8 هفته بوده و جالب اینکه تیم‌ها در 15 دقیقه پایانی بیشتر به گل رسیده‌اند.
این هفته مس 2-1 بازی را در ورزشگاه شهدای مس رفسنجان به سپاهان واگذار کرد. دقیقه 30 این بازی خطای دوضرب به سود مس اعلام شد که شوت سجاد آشوری پس از برخورد به مدافع سپاهان و در ادامه دست مسیح زاهدی، با شوت مهرداد رضایی تبدیل به گل شد اما مهدی مرجان‌زاده داور مسابقه پس از مشورت با داور چهارم و کمک داور دوم و پس از 2 دقیقه و نیم، از تصمیم خود صرف نظر و گل مس را مردود اعلام کرد. موضوعی که اعتراض شدید میزبان را در پی داشت ولی کارشناسان داوری تصمیم داور را تأیید کردند.
در ورزشگاه شهدای شهر قدس، دربی خودروسازان میان پیکان و سایپا با تساوی 1-1 به پایان رسید و بازی شهرخودرو و آلومینیوم در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد هم با تساوی 2-2 خاتمه یافت. در این بازی، آلومینیوم در حال ضد حمله بود که علی اصغر قربانعلی‌پور دستیار سیدمهدی رحمتی توپ را به زمین شوت و موجب توقف بازی از سوی داور شد. او به خاطر این اقدام عجیب و نامتعارف اخراج و از سوی کمیته انضباطی تا اطلاع ثانوی محروم شد. او از رفتار خود عذرخواهی کرد ولی شهرخودرو هم فیلمی را منتشر کرد که نشان می‌داد مربی آلومینیوم هم توپ را به زمین انداخته است. دیدار ذوب آهن و گل گهر در ورزشگاه فولادشهر 1-1 مساوی شد. در این بازی 2 پنالتی به سود ذوبی‌ها اعلام شد که اعتراض شدید امیر قلعه نویی را به‌دنبال داشت. البته شاگردان رحمان رضایی قدر این فرصت‌ها را به‌صورت کامل ندانستند؛ پنالتی اول را علیرضا حقیقی از دارکو بیدوف گرفت ولی در برگشت و طی فعل و انفعالاتی توپ به علی دشتی رسید و او آن را گل کرد ولی پنالتی دوم را میلاد جهانی به بیرون زد.
صنعت نفت آبادان 2-1 در ورزشگاه تختی این شهر برابر تراکتور به پیروزی رسید. حالا شاگردان سید سیروس پورموسوی در همه بازی‌های خانگی خود برنده شده‌اند و در سمت مقابل نخستین باخت تیم تحت هدایت مسعود شجاعی با گل به خودی هادی محمدی ثبت شد.
قرار بود طبق برنامه پنجشنبه ماشین‌سازی و نفت مسجدسلیمان به مصاف هم بروند ولی به‌دلیل اینکه ورزشگاه شهید سردار سلیمانی تبریز پوشیده از برف بود، این مسابقه به جمعه موکول شد. دیداری که در شروع آن دوربین‌های صداوسیما به استادیوم راه داده نشدند و این موضوع جنجال‌ساز شد و در پایان مسابقه‌ای که تعدادی از بازیکنان دو تیم با هم درگیر شدند، نفتی‌ها به انتخاب مرجان‌زاده داور مسابقه به علت آذری زبان بودن او اعتراض کردند. در این هفته بازی معوقه نساجی- پرسپولیس از هفته پنجم هم برگزار شد و 1-1 خاتمه یافت. دیداری که تحت تأثیر شرایط نامساعد جوی و از آن مهم‌تر وضعیت نامناسب چمن مصنوعی ورزشگاه شهید وطنی قرار گرفت و انتقادهای زیادی به برگزاری بازی در این شرایط شد. در این بازی دروازه پرسپولیس و حامد لک برای اولین بار در لیگ برتر فصل جاری باز شد و شاگردان یحیی گل محمدی با احتساب لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر پس از 1110 دقیقه در جریان بازی گل خوردند.

کپی