اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

2 زورگیر به 27 فقره سرقت تلفن همراه اعتراف کردند

2 زورگیر به 27 فقره  سرقت تلفن همراه اعتراف کردند

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از دستگیری 2 زورگیر و اعتراف به 27 فقره سرقت تلفن همراه خبر داد.

 به گزارش ایران آنلاین ،، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" بیان داشت: با توجه به افزایش وقوع سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه قاپ زنی در سطح حوزه سر کلانتری سوم کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های خاص این پایگاه با همکاری کلانتری های حوزه استحفاظی طرح مشترکی را  برای شناسایی و دستگیری سارقان اجرا کردند.
وی عنوان کرد: طرح مشترک ادامه تا اینکه عوامل کلانتری 124 "قلهک" در ساعت 19:30 حین اجرای طرح در خیابان شریعتی به 2 موتورسوار که با یک دستگاه موتورسیکلت در حال پرسه زنی بودن مظنون و به آنان دستور ایست دادند.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه موتورسواران بدون توجه به فرمان های پلیسی از محل متواری شدند، ابراز داشت: عملیات تعقیب متهمان آغاز و پس از مدتی تعقیب و گریز موتورسیکلت آنان متوقف و متهمان که راهی برای فرار نداشتند به سمت ماموران با استفاده از سلاح سرد، حمله ور و در نهایت با اقتدار و تلاش ماموران کلانتری "قلهک" هر 2 متهم دستگیر و در بازرسی از آنان 2 دستگاه گوشی سرقتی کشف شد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: سارقان که در بررسی اولیه خود را "محسن و احمد" معرفی کرده بودند، برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند و با بررسی سوابق کیفری متهمان مشخص شد هر 2 متهم سابقه دار بوده و دارای 4 فقره سابقه سرقت مسلحانه و سرقت کیف قاپی و قاپ زنی هستند.
سرهنگ دستخال توضیح داد:  متهمان در بررسی تکمیلی به 27 فقره سرقت با استفاده از سلاح سرد و تهدید رهگذران معترف و کلیه مال باختگان شناسایی و هر 2 متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

کپی