اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

رضازاده: قوای سه‌گانه پیگیر مجازات عاملان شهادت سردار سلیمانی باشند

رضازاده: قوای سه‌گانه پیگیر مجازات عاملان شهادت سردار سلیمانی باشند

یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید قوای سه‌گانه مجازات عاملان جنایت شهادت سردار قاسم سلیمانی را پیگیری کنند تا آنها در عرصه‌ی بین‌المللی محکوم شوند.

یعقوب رضازاده  با اشاره به سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: سردار سلیمانی یکی از فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح در ۱۳ دی‌ ماه سال ۱۳۹۸ ، به دست عمال کثیف آمریکایی و صهیونیستی در خاک عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد. این اقدام تروریستی به دست سفاکان آمریکایی و صهیونیستی انجام شد و آنها هم به این عملیات ننگین خود اعتراف کردند.

وی اظهار کرد: در همان روزهای ابتدای شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، وزارت خارجه تا حدودی اقداماتی را برای پیگیری محکومیت عاملان شهادت حاج قاسم سلیمانی انجام داد اما متاسفانه کافی نبود. دستگاه دیپلماسی نتوانست انتظارات ملت در قبال این ترور را از شورای امنیت و سازمان ملل و دادگاه‌های بین‌المللی پیگیری کند و تاکنون هم به نتیجه‌ای منجر نشده است.

رضازاده ادامه داد: باید دادگاه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی این عملیات تروریستی و شهادت حاج قاسم سلیمانی را محکوم کنند، عملیات تروریستی که به دستور مستقیم آمریکا و با همکاری رژیم صهیونیستی انجام شد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید قوه قضاییه، کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی و دستگاه دیپلماسی به طور جدی این موضوع را پیگیری کنند تا خسارات معنوی وارد شده به کشورمان با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی تا حدی جبران شود. باید عاملان این جنایت مجازات شده که مشخصا رییس جمهور آمریکا و رژیم صهیونیستی بودند آنها باید در ابعاد بین‌المللی و در دادگاه محاکمه شوند./ایسنا

کپی