اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

احتمال نامزدی مایک پنس در انتخابات۲۰۲۴ آمریکا

احتمال نامزدی مایک پنس در انتخابات۲۰۲۴ آمریکا

تارنمای آمریکایی هیل در گزارشی ضمن اشاره به احتمال نامزدی مایک پنس از سوی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا عنوان کرد که گمانه‌زنی‌ها و سناریوهای مختلفی درباره رقابت تنگاتنگ و سرسختانه در برابر دموکرات ها در صورت کاندیداتوری مطرح است.

 تارنمای هیل روز گذشه در ادامه عنوان کرد: همزمان با نزدیک شدن پایان دوران دونالد ترامپ، این انتظار جدی در حزب جمهوری‌خواه وجود دارد که مایک پنس معاون رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا در انتخابات سال ۲۰۲۴ آمریکا نامزد خواهد شد مگر اینکه ترامپ بار دیگر کاندیداتوری‌اش را اعلام کند.

برخی در حزب جمهوری خواه معتقدند که اگرچه رفتارهای شخصی پنس با یک رئیس‌جمهوری فاصله دارد، وی ویژگی‌های آشکار مثبتی برای نامزدی در این حزب دارد که از جمله می توان به وفاداری‌اش به دونالد ترامپ طی چهار سال اشاره کرد.

پنس به دلیل وفاداری اش به ترامپ می تواند از پایگاه حمایتی ترامپ برخوردار باشد. برخی دیگر نیز معتقدند پنس توانایی تعامل بهتر با سفیدپوستان و برخی رای دهندگانی که از ترامپ فاصله گرفتند، را داشته است.

در این میان برخی دیگر نیز در مورد نتیجه گرفتن حزب جمهوری خواه از نامزدی پنس تردیدهایی دارند. این افراد در این رابطه شک دارند که پنس بتواند در رای گیری درون حزبی برای انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا رای کافی بیاورد.

این سوال نیز وجود دارد که آیا پنس واقعا کاریزما و شور و اشتیاق لازم برای آغاز یک کارزار انتخاباتی موفق را دارد یا خیر.

پنس تاکنون شش دوره به عنوان نماینده ایندیانا کنگره و یک دوره به عنوان فرماندار این ایالت توانسته پیروز شود.

اهداف مایک پنس برای حضور در کاخ سفید با نامزدی احتمالی در انتخابات ۲۰۲۴ با توجه به پیچیدگی های اوضاع کنونی، فعلا با سکوت همراه بوده است. در حالی که هنوز جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا سوگند یاد نکرده، ترامپ همچنان بر ادعاهای تقلب انتخاباتی تاکید دارد. مایک پنس نیز در این میان فعلا به دنبال جلب حمایت ها برای ترامپ است.

پنس چند روز پیش طی سخنرانی گفته بود که رقابت انتخاباتی ۲۰۲۰ همچنان ادامه دارد و تیم ترامپ به مبارزه اش تا شماری هر رای قانونی ادامه خواهد داد.

انتخابات ۱۳ آبان ماه ریاست جمهوری آمریکا در حالی به مراحل آخر خود نزدیک می‌شود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی و نامزد بازنده جمهوری‌خواهان، همچنان بر طبل تقلب می‌کوبد و از هر راهی می‌کوشد نتیجه این باخت تلخ را تغییر دهد. تاکنون صدها پرونده شکایتی در دادگاه‌های مختلف تشکیل داده است که ۲ مورد آن به دیوان عالی رفت و ۹ قاضی عمدتا محافظه‌کار این دیوان که سه نفر آن از منصوبان ترامپ هستند، رای بر رد آن صادر کرد.

در ادامه این گزارش هیل آمده است: با این حال تارنمای اکسیوس چند روز پیش گزارش داد: ترامپ از اقدامات برخی از افراد نزدیکش ناراضی است که پنس نیز جزو آنهاست. رئیس جمهوری آمریکا احساس می کند این افراد به اندازه کافی برای او مبارزه نکرده اند.

در این میان ناک مایک پمپئو وزیر خارجه و نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز به عنوان گزینه‌های دیگر حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ۲۰۲۴ مطرح شده است.  / ایرنا

کپی