اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

گرفتاری ۱۰۰ کوهنورد در ایستگاه ۷ توچال

گرفتاری ۱۰۰ کوهنورد در ایستگاه ۷ توچال

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از گرفتاری ۱۰۰ کوهنورد در ایستگاه ۷ توچال خبر داد و گفت: اکنون تله کابین راه اندازی شده و در حال انتقال افراد به ایستگاه‌های پایین‌تر هستیم.

مجتبی خالدی از گرفتاری تعدادی از کوهنوردان در ایستگاه هفتم توچال خبر داد و اظهار داشت: حدود ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز بعد از ظهر تماسی با مرکز اورژانس تهران مبنی بر گرفتاری حدود ۱۰۰ نفر از کوهنوردان در ایستگاه ۷ توچال داده شد.

خالدی افزود: پس از دریافت خبر بلافاصله با نیروهای هلال احمر، سازمان آتش نشانی، سازمان مدیریت بحران شهر تهران و همچنین مسئولین وقت ایستگاه توچال تماس گرفته شد و صحت و سقم مورد بررسی قرار گرفت.

وی عنوان داشت: در این حادثه علی رقم توصیه‌های مدیریت توچال به کوهنوردان این افراد اقدام به صعود کرده بودند و طبیعتاً با شرایط برف و کولاک در ایستگاه‌های بالایی احتمال اینکه سلامت کوهنوردان در خطر باشد وجود داشته است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه در شرایط رخ داده بلافاصله یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۵ دستگاه آمبولانس زمینی در ایستگاه یک مستقر شد اما انتقال افراد ازر ایستگاه‌های بالاتر مربوط به همکاران امداد و نجات سازمان آتش نشانی بود که هماهنگی‌های لازم انجام شد.

خالدی بیان داشت: آمادگی لازم برای افرادی که دچار سرمازدگی شده بودند مهیا شد و بیمارستان شهدای تجریش و طالقانی به علت نزدیکی به محل در حالت آماده باش قرا ر گرفتند و همچنان در حال رصد وضعیت هستیم و اکنون تله کابین راه اندازی شده و در حال انتقال افراد گرفتار شده در کولاک به ایستگاه اول هستیم و ۵ نفر گرفتار در کوه‌ها نیز پیدا شده و به ایستگاه اول هدایت شدند و اورژانس این آمادگی را دارد که در صورت تحویل مصدومان در کوتاه‌ترین زمان ممکن آنها را به مراکز درمانی انتقال دهد./ مهر 

 

  

کپی