اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

هزار و ۲۲۰ دستگاه خودرو از جاده‌های خراسان ‌رضوی برگردانده شد

هزار و ۲۲۰ دستگاه خودرو از جاده‌های خراسان ‌رضوی برگردانده شد

سرپرست پلیس ‌راه فرماندهی انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: هزار و ۲۲۰ دستگاه خودرو در جریان اجرای طرح منع ورود خودروهای غیربومی به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی، از جاده‌های استان برگشت داده شدند.

سرهنگ حسین میش‌ مست افزود: هم اکنون هیچ شهری در خراسان رضوی با وضعیت قرمز کرونایی وجود ندارد اما این تعداد خودرو طی ۲۴ ساعت گذشته اجازه ورود به شهرهای با وضعیت نارنجی را هم پیدا نکرند.

وی ادامه داد: رانندگان ۲۲۰ خودرو نیز جریمه پنج میلیون ریالی شدند، همچنین طی این مدت به رانندگان ۹۰۹ دستگاه خودرو نیز تذکر داده شد.

سرپرست پلیس ‌راه فرماندهی انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ فقره تصادف فوتی با ۲ متوفی و سه فقره تصادف جرحی با پنج مجروح در جاده‌های استان رخ داده ‌است.

اجرای طرح منع ورود خودروهای غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی از نظر شیوع کرونا و ممنوعیت رفت و آمد درون شهری از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد روز بعد، همزمان با محدودیتهای سراسری از اول آذر ماه در مشهد و دیگر شهرهای استان خراسان رضوی آغاز شده ‌است.

استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی با گستره‌ای معادل هفت درصد مساحت کشور، ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر جاده دارد که ۶ هزار و ۴۲۳ کیلومتر آن بین‌شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر آن راه روستایی است.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۱۳۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به بیماری کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۴ هزار و ۴۰۴ تن رسید./ ایرنا

کپی