اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

انتشار نامه‌ای از دختر قذافی و آخرین توصیه‌های پدرش

انتشار نامه‌ای از دختر قذافی و آخرین توصیه‌های پدرش

نامه‌ای منتسب به عایشه قذافی دختر معمر قذافی که به الجزایر و مردم این کشور ادای احترام می‌کند، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. این نامه توضیح می‌دهد که چگونه او به توصیه پدرش موفق شده با اعضای خانواده‌اش از خاک لیبی خارج و به الجزایر پناهنده شود.

ایسنا به نقل از اسپوتنیک نوشت: یک منبع نزدیک به قذافی‌ها اینکه عایشه نویسنده این نامه باشد را تکذیب کرده است.

وقایع نامه به بهار سال ۲۰۱۱ و  جریان حملات هوایی توسط برخی از کشورهای ناتو علیه مواضع نیروهایی که به معمر قذافی وفادار مانده بودند، به ویژه مقرهای باب العزیزیه، یکی از اقامتگاه های اصلی خانواده رهبر سابق لیبی برمی گردد.

در این نامه نوشته شده است: زمانی که ناتو کشور من را بمباران و باب العزیزیه را تخریب کرد، ما به سرعت گریختیم چون این شهر محل تولد پدر من است اما خائنان ما را تا آنجا دنبال کردند. ما به بنی ولید فرار کردیم که مقاومت زیادی کرد و شیوخ قبایل به ما قول دادند که برای ما خواهند مرد. ما به پدرم گفتیم که او است که تصمیم می گیرد کجا باید برویم و بدون تردید قبول خواهیم کرد. پدرم چندباری آه کشید و گفت: "بروید به الجزایر، بروید به الجزایر، من در ۵۰ سال گذشته هیچ بدی از آنها ندیدم ! شما در الجزایر آزاد زندگی خواهید کرد".

در ادامه این نامه آمده است: پدرم گفت: الجزایر شما را به ناتو تحویل نمی دهد و ناتو جرات ورود به الجزایر را ندارد، من مطمئن هستم! الجزایر از سال ۱۹۷۳ سلاح بازدارندگی جمعی دارد و آن را در طول جنگ اکتبر علیه اسرائیل در دسترس کشورهای عربی قرار داده است. اما خائنان عرب در این باره به آمریکا و اسرائیل اطلاع دادند که همین امر باعث شد الجزایر آن را انکار کند! الجزایر شما را به دادگاه بین المللی کیفری یا هیچ کشور یا سازمانی که درخواست کرده باشد تحویل نمی دهد!/

کپی