اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

هنوز شرایط عادی نشده/ پرهیز از دورهمی و تردد غیرضروری

هنوز شرایط عادی نشده/ پرهیز از دورهمی و تردد غیرضروری

عضو هیئت علمی و مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز لزوم تداوم رعایت پروتکل‌های کرونا تاکید کرد.

دکتر سید روح‌الله حسینی پنجشنبه ۴ دی در جلسه اعلام آمار روزانه وضعیت شیوع کروناویروس در فارس، به خبرنگاران گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان فارس، ۵۴۳ هزار و ۲۲۶ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است.

این متخصص طب اورژانس علوم پزشکی شیراز ادامه داد: از میان نمونه‌های آزمایش شده در استان فارس، ۱۶۰ هزار و ۴۶ مورد مثبت شناسایی شده است.

حسینی شمار بیماران بهبود یافته از کرونا در فارس را قریب به ۱۵۵ هزار نفر ذکر و با اشاره به بستری بودن ۶۶۴ بیمار مشکوک یا دارای علامت، در بیمارستان های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۱۶۰ بیمار کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: متاسفانه ۸ نفر  در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به دو هزار و ۹۵۷ نفر رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: همچنان تنها راه کنترل بیماری کووید۱۹ و پیشگیری از ابتلا به این ویروس منحوس، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور و دوری از دورهمی های خانوادگی است.

/ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی