اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

اخطار پلیس سیستان و بلوچستان به حاملان سلاح سرد

اخطار پلیس سیستان و بلوچستان به حاملان سلاح سرد

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به برخورد قاطعانه پلیس با حاملان سلاح سرد از اجرای مستمر طرح جمع آوری سلاح سرد خبر داد.

سردار طاهری گفت: حمل سلاح سرد توسط جوانان ونوجوانان در جامعه به یک معضل اجتماعی و یکی از دغدغه های پلیس تبدیل شده ، چراکه عامل وقوع بسیاری از جرائم خشن از جمله زورگیری ،سرقت های توام با خشونت ، قتل ، نزاع دسته جمعی و بسیاری از جرائم دیگر است.

وی گفت:ماموران انتظامی استان در هفته گذشته موفق به شناسایی تعدادی از برهم زنندگان نظم عمومی جامعه و حاملان سلاح سرد شده که پس از هماهنگی با مراجع قضائی و اخذ مجوز های لازم در چندین عملیات موفقیت آمیز و غافلگیرانه تعداد 120 نفر از این مخلان نظم و امنیت عمومی را دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه در این راستا تعداد 220 تیغه انواع سلاح سرد در عملیاتهای مختلف انتظامی در سطح استان کشف شده است خاطر نشان کرد: ارتکاب جرم و تهدید مردم با سلاح سرد  و حمل آن از مواردی است که پلیس به شدت با آن برخورد کرده و عواقب قانونی شدیدی را برای افراد در پی دارد.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ارتقاء سطح آگاهی جامعه را مهمترین عامل در جهت کاهش میزان استفاده از سلاح سرد برشمرد واضافه کرد: کانون گرم خانواده ،نزدیکی روابط والدین با فرزندان ،افزایش بصیرت و آگاهی افراد خانواده از عوامل مهم تأثیر گذار، در کاستن میزان استفاده از سلاح سرد است.

سردار طاهری با تأکید بر عزم جدی پلیس بر تداوم اجرای طرح برخورد با حاملان سلاح سرد با هدف ریشه کن کردن جرائم خشن در سطح استان خاطر نشان کرد :پلیس سیستان و بلوچستان به آن دسته از افرادی که هنوز دست از شرارت بر نداشته و نظم عمومی را برهم می زنند هشدار می دهد که زودتر به آغوش جامعه برگشته و بدانند که مأموران نیروی انتظامی در اجرا و برقراری مطلوب امنیت شهروندان هرگز عقب نشینی نمی کنند و با صلابت و اقتدار در برخورد با قانون شکنان به کار خود ادامه می دهند.

وی از شهروندان خواست به منظور ارتقاء امنیت در محلات و برخورد قاطعانه با اخلالگران نظم و امنیت عمومی هر گونه اخبار خود را در این خصوص با تماس 110 به پلیس اطلاع دهند./صداو سیما

کپی