اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

الاخبار لبنان پس از انتشار سندی محرمانه درباره عربستان هک شد

الاخبار لبنان پس از انتشار سندی محرمانه درباره عربستان هک شد

«بیار ابی صعب» معاون سردبیر روزنامه لبنانی «الاخبار» چهارشنبه شب تأیید کرد که پایگاه اینترنتی این روزنامه پس از انتشار سندی درباره عربستان، هک شده و انتشار مطلب با مشکل روبه رو شده است.

 ابی صعب در گفت وگو با شبکه تلویزیونی "المیادین" افزود: امارات درباره منبع اطلاعات ما بسیار ابراز نگرانی کرده و در مقابل توقف انتشار این اطلاعات به ما پیشنهاد پول (رشوه) نیز داده است.

معاون سردبیر الاخبار افزود: موضوعی که عربستان را ناراحت کرد، انتشار یک گزارش امنیتی است که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان درباره فواید عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی ارائه داده است.

وی تصریح کرد: تطمیع ، تهدید و باج دادن د، مانع از انتشار اطلاعاتی نخواهد شد که [درباره بن سلمان] در اختیار داریم.

معاون سردبیر الاخبار اضافه کرد که این روزنامه اقدامات رژیم سعودی بویژه ولیعهد این کشور را برملا می‌کند.

وی در پایان با بیان این که [انتشار این اطلاعات] یک جنگی سخت و شدیدی است، افزود: اما ما نمی‌ترسیم و در موضوع «سعودی لیکس» نیز اطلاعات زیادی برای فاش کردن در اختیار داریم.

این روزنامه اعلام کرده است که حمله فعلی اولین حمله در نوع خود نبوده و  این پایگاه پیش از این نیز هدف چندین حمله سایبری قرار گرفته است ، از جمله مهمترین آنها می‌توان به حمله سایبری سال ۲۰۱۱ اشاره کرد که پس از انتشار اسناد "ویکی لیکس" روی داد و مشخص شد منشا آن وزارت امنیت رژیم صهیونیستی بوده است.  / ایرنا

کپی