اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

ثبت نام ۱۰ هزار و ۴۰۹ نفر جهت دریافت مسکن اقدام ملی در مازندران

ثبت نام ۱۰ هزار و ۴۰۹ نفر جهت دریافت مسکن اقدام ملی در مازندران

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت:۱۰ هزار و ۴۰۹ نفر جهت دریافت مسکن اقدام ملی در مازندران ثبت نام کرده که تنها ۷۱۳ نفر از آنها هزینه اولیه را واریز کردند.

مهدی رازجویان در جلسه شورای مسکن استان مازندران با تاکید بر اینکه دستگاه ‌های اجرایی جدیت بیشتری برای عمل به تعهدات خود در پروژه مسکن مهر داشته باشند، اظهارکرد: با اتمام پروژه مسکن مهر، خانواده‌های بسیاری صاحب خانه خواهند شد که این موضوع باعث ایجاد آرامش و نشاط اجتماعی می‌شود.

معاون استاندار مازندران با بیان اینکه با پیگیری‌های لازم جهت برطرف‌شدن مشکل فاضلاب مسکن مهر میارکلا ساری، پیمانکار مربوطه مشغول به فعالیت شده است، گفت: با پیگیری‌ها و اقدامات انجام شده جهت تامین انشعابات آب، برق و گاز ، این پروژه آماده بهره‌برداری خواهد شد.

وی تصریح کرد: بیش از ۱۰۰۰ واحد دیگر از مسکن مهر در استان آماده تحویل به متقاضیان شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران با تاکید بر تسریع اجرای طرح اقدام ملی مسکن، افزود: جلسات شورای مسکن باید خروجی داشته باشد بنابراین دستگاه ‌های اجرایی و خدمات ‌رسان باید مصوبات این جلسات را به بهترین نحو عملیاتی کرده و به ارائه گزارش بپردازند.

رازجویان با بیان اینکه ۳ مرحله ثبت ‌نام اقدام ملی مسکن در مازندران صورت گرفته است، افزود: ۱۰ هزار و ۴۰۹ نفر جهت دریافت مسکن اقدام ملی در مازندران ثبت نام کرده که تنها ۷۱۳ نفر از آنها هزینه اولیه را واریز کردند.

وی ادامه داد: پروژه طرح اقدام ملی مسکن در بعضی از شهرهای استان مانند سورک، ساری و آمل وارد فاز اجرایی شد.

معاون استاندار مازندران با بیان اینکه در بعضی از شهرستان‌های مازندران جهت اجرای طرح اقدام ملی مسکن، مشکل تهیه زمین وجود دارد، تاکید کرد: شهرداران در صدور پروانه ساخت جهت اجرای طرح اقدام ملی مسکن همکاری‌های لازم را داشته باشند.

رازجویان با تاکید بر اینکه قرعه‌کشی مسکن‌های طرح اقدام ملی باید به شکل سالمی برگزار شود تا حق مردم از بین نرود، افزود: دستگاه‌های اجرایی که برای ساخت مسکن با اداره کل راه و شهرسازی تفاهم‌نامه منعقد کردند، جهت پالایش متقاضیان و تهیه زمین، یک هفته فرصت دارند تا اقدامات موثرتری انجام دهند./ایسنا

کپی