اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

رئیس‌جمهور: واکسن خارجی در اختیار مردم قرار می‌گیرد

بهترین راه برای مبارزه با فساد، تصویب FATF است البته ممکن است بعضی‌ها خوششان نیاید

بهترین راه برای مبارزه با فساد، تصویب FATF است  البته ممکن است بعضی‌ها خوششان نیاید

رئیس‌جمهوری گفت: درباره واکسن کرونا کارها در حال انجام است و به مردم بشارت می‌دهم که بانک مرکزی و وزارت بهداشت همه توان خود را به کار گرفتند و برنامه‌ریزی کرده‌اند. هم واکسن خارجی در اختیار مردم قرار می‌گیرد و هم امیدواریم در ماه‌های آینده واکسن داخلی به تولید برسد و در این زمینه برای مردم نگرانی نخواهد بود.

 به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌ حسن روحانی رئیس‌جمهوری در جلسه امروز (چهارشنبه ۳ دی) هیأت دولت اظهار کرد: یکی از راه‌های مبارزه با فساد همان چهار لایحه‌ای بود که دو تای آن تصویب شد و در دو تای دیگر دستور رهبری راهگشاست. بهترین راه برای مبارزه با فساد تصویب لوایح معروف به FATF است؛ البته ممکن است بعضی‌ها خوششان نیاید.
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه کاهش آثار جنگ اقتصادی و پایان بخشیدن به تحریم ظالمانه از دیگر مسائل مهم دولت است، تأکید کرد: آنها که می‌گویند حالا تحریم باشد یا نباشد یا دو روز و سه روز عقب‌تر بیفتد حتماً وضع‌شان خوب است، ولی فشار اصلی روی مردم است که هر روز در حال تحمل این فشار هستند. البته بعضی‌ها اصرار دارند که امریکا را تطهیر کنند و بگویند امریکا خیلی خوب است و دولت بد است.
وی همچنین یادآور شد: ما دو موجود مجنون داشتیم که به مردم ما جنگ تحمیل کردند؛ یک مجنون صدام بود و مجنون دیگر ترامپ. آن یکی جنگ نظامی و این یکی جنگ اقتصادی را به مردم ما تحمیل کردند. در جنگ نظامی ما دست به دست هم متحد و یکصدا شدیم تا به پیروزی رسیدیم و روزی که آن مجنون به دار آویخته شد پیروزی نهایی را دیدیم. روحانی ادامه داد: سرنوشت ترامپ هم بهتر از سرنوشت صدام نخواهد بود. دیدیم ملت ما آنهایی را که با غرور به‌دنبال شکستن ما بودند شکست دادند. ما نگذاشتیم آنها در این جنگ اقتصادی به هدف‌شان برسند.
رئیس‌جمهوری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به جلسه دیروز درباره بودجه اظهار کرد: ما دیروز در زمینه بودجه جلسه‌ای با ریاست محترم مجلس، رئیس کمیسیون تلفیق و اعضای هیأت همراه رئیس مجلس با معاون اول، رئیس سازمان برنامه و بودجه و تعدادی از وزرا داشتیم و بحمدالله با مباحثی که مطرح شد نظرات به هم نزدیک شد.
وی ادامه داد: در جلسه دیروز در بسیاری از موارد، نظرات مشترکی داشتیم و در برخی موارد که مورد بحث و سؤال بود به جمع‌بندی خوبی رسیدیم که امیدواریم با حضور سازمان برنامه در کمیسیون تلفیق، بودجه را در زمان مناسب با تصویب نمایندگان محترم دریافت کنیم و برای سال آینده برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم.
کپی