اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اعتراف به 20 فقره کلاهبرداری

اعتراف به  20 فقره کلاهبرداری

سرپرست پایگاه هفتم پلیس آگاهی از دستگیری اعضای باند 3 نفره ماموران قلابی خبر داد و گفت: متهمان به 20 فقره کلاهبرداری تحت پوشش جعل عنوان نظامی و دولتی معترف شدند.

به گزارش ایران آنلاین ،سرهنگ کارآگاه "هوشنگ کاکاوندی" بیان داشت : بیست و ششم شهریور ماه پرونده ای با موضوع سرقت از آموزشگاهی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی ارجاع شد که مفاد پرونده حکایت از آن داشت،  سارق یک دستگاه مانیتور،  یک دستگاه دوربین عکاسی و تعدادی چک از آموزشگاه سرقت کرده است .
وی عنوان کرد: در روند تکمیل تحقیقات مشخص شد  یک فقره از چک های مسروقه توسط شخصی برای وصول به بانک ارایه شده که با  هماهنگی قضائی نامبرده به پایگاه هفتم دعوت که ولی اظهار کرد،  چک را از همسر خواهرش که مدعی است فردی ذی نفوذ در دستگاه های دولتی است، بابت بدهی قبلی دریافت کرده است و از سرقتی بودن آن بی اطلاع است.
سرپرست پایگاه هفتم پلیس آگاهی ابراز داشت: هویت واقعی متهم اصلی پرونده شناسایی و در مراقبت های ویژه پلیسی مشخص شد که متهم  با همکاری فردی که راننده وی می باشد در پرسه زنی در شهر مانورهای مختلفی را انجام می دهد و خود را به سایر افراد با عناوین مختلفی معرفی می کند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی اعلام شد، تصریح کرد: با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و  در بازرسی از مخفیگاهش تعداد زیادی مدارک هویتی جعلی، یک قبضه سلاح گرم به همراه فشنگ جنگی، یک رشته دستبند فلزی، یک دستگاه بی سیم و مجوز حمل سلاح جعلی و یک سری اوراق جعلی ارگان های دولتی کشف شد.
سرهنگ کارآگاه هوشنگ کاکاوندی افزود: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به 20 فقره کلاهبرداری با همکاری راننده اش اعتراف و در خصوص تهیه سلاح گرم اظهار کرد، آنها را به همراه مدارک جعلی کشف شده از شخصی به نام امین گرفته است.
سرپرست پایگاه هفتم پلیس آگاهی در پایان با اشاره به اینکه در دو عملیات مستقل دیگر راننده متهم و فروشنده سلاح گرم، دستگیر شدند، گفت : تاکنون 19 تن از مال باختگان که متهم اصلی پرونده خود را فردی ذی نفوذ در دستگاه های دولتی معرفی کرده بود، شناسایی و هر سه متهم برای  کشف جزئیات پرونده در اختیار دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری  پایگاه هفتم این پلیس قرار دارند.

کپی