اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

شکست حزب مودی و پیشتازی احزاب کشمیری

شکست حزب مودی و پیشتازی احزاب کشمیری

"عمر عبدالله"، سروزیر سابق جامو و کشمیر روز سه‌شنبه همزمان با پیشی گرفتن اتحادی به رهبری احزاب کشمیری در انتخابات محلی دولت، خواستار احیای وضعیت ویژه جامو و کشمیر شد.

به نقل از اسپوتنیک، نتایج و روندهای نوظهور نظرسنجی‌های شورای توسعه منطقه نشان می‌دهد "اتحاد خلق برای اعلامیه گوپکار" (PAGD)- اتحاد ۷ حزب شامل کنفرانس ملی و PDB تشکیل شده برای احیای ماده ۳۷۰- ۶۵ کرسی برنده شده و در ۴۹ کرسی دیگر از مجموع ۲۸۰ کرسی، دارای پیشتازی است. حزب "بی‌جِی‌پی" نارندا مودی، ۳۵ کرسی برنده شده و در ۳۱ کرسی، اکثراً در منطقه جامو تحت سلطه هندوها- پیشتاز است.

خبرگزاری پی‌تی‌آی به نقل از عبدالله، سروزیر سابق جامو و کشمیر نوشت: بی‌جِی‌پی حزبی است که این انتخابات را به رفراندوم سیاست ۲۰۱۹ خود، تبدیل کرد. امیدوار هستم آن‌ها تمایل مردم را فهمیده باشند. عبدالله همچنین مدعی شد که بی‌جی‌پی به دموکراسی باور دارد، باید فوراً تصمیمش مبنی بر لغو وضعیت ویژه را تغییر دهد و به حکم مردم این منطقه احترام گذارد.

دولت مودی وضعیت ویژه جامو و کشمیر را در اوت ۲۰۱۹ لغو کرد و مدعی شد این وضعیت برای وحدت هند زیان‌آور بوده است. در همین حال، "سوشما چوهان"، معاون کمیسر جامو و کشمیر گفت اقدامات محدودکننده و منع‌کننده وضع شده و هیچ‌گونه جشن پیروزی توسط احزاب سیاسی و کاندیداهای مستقل، بدون اجازه، مجاز نخواهد بود. 

در انتخابات جامو وکشمیر از سیستم رأی‌دهی کاغذی استفاده شد بنابراین اعلام همه نتایج بیشتر از حد معمول طول می‌کشد. / ایسنا

کپی