اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

بیش از نیمی از شهروندان بریتانیا برگزیت را تصمیم غلطی می‌دانند

بیش از نیمی از شهروندان بریتانیا برگزیت را تصمیم غلطی می‌دانند

طبق نظرسنجی انجام شده توسط YouGov که روز سه‌شنبه منتشر شد، بیش از نیمی از شهروندان بریتانیا، ۵۱ درصد، باور دارند خروج از اتحادیه اروپا یک اشتباه بوده است و حتی برخی پاسخ‌دهندگانی که به برگزیت رأی مثبت داده بودند، از زمان رفراندوم ۲۰۱۶ تغییر عقیده داده‌اند.

به نقل از اسپوتنیک، یافته‌ها نشان داد تنها ۴۰ درصد شهروندان بریتانیا باور داشتند بریگزیت تصمیم درستی در بحبوحه نزدیک شدن به پایان دوره انتقال در ۳۱ دسامبر بوده است.

در مجموع، ۸۸ درصد بریتانیایی‌ها که به ماندن در اتحادیه اروپا رأی داده بودند و ۱۱ درصد از کسانی که از خروج در همه‌پرسی حمایت کرده بودند، حالا باور دارند که برگزیت تصمیم اشتباهی بوده است. به طور همزمان، ۸ درصد رأی‌دهندگان حامی ماندن در اتحادیه و ۸۲ درصد حامیان برگزیت گفتند خروج از اتحادیه تصمیم درستی بوده است.

نظرسنجی حاکی از آن بود که سهم کلی کسانی که باور دارند برگزیت تصمیم درستی بوده، طی ۴ سال گذشته به تدریج کاهش داشته است. تازه‌ترین نظرسنجی طی روزهای ۱۵-۱۶ دسامبر انجام شد.

در ژوئن ۲۰۱۶، ۵۱.۸ درصد شهروندان بریتانیا به خاتمه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا رأی دادند. این در حالی است که ۴۸.۱ به باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا رأی داده بودند./ ایسنا

کپی