اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

بایدن دنبال‌کنندگان میلیونی ترامپ را به ارث نمی‌برد

بایدن دنبال‌کنندگان میلیونی ترامپ را به ارث نمی‌برد

تیم رئیس جمهوری منتخب آمریکا اعلام کرد، جو بایدن میلیون‌ها دنبال‌کننده دونالد ترامپ در حساب‌های توییتری رسمی ریاست جمهوری و کاخ سفید را به ارث نخواهد برد.

به نوشته روزنامه گاردین، این در حالیست که دولت باراک اوباما در سال ۲۰۱۷ تاکید کرد که توییتر بعد از خروج او از کاخ سفید در ژانویه همان سال، نه تنها این حساب‌های کاربری را به ترامپ منتقل کند، بلکه دنبالکنندگان این حساب‌ها هم به رئیس جمهوری بعدی برسند و این غول شبکه‌های اجتماعی هم همین کار را انجام داد. 

اما "راب فلاهرتی"، مدیر ارتباطات دیجیتال بایدن سه‌شنبه در توییتر نوشت: در سال ۲۰۱۶ دولت ترامپ تمام دنبال‌کنندگان رئیس جمهور اوباما را در دو حساب کاربری به دست آورد. در سال ۲۰۲۰، توییتر به ما اطلاع داد که دولت بایدن باید از صفر شروع کند.

براساس این اطلاعیه، دو حساب کاربری متعلق به بانوی اول آمریکا هم چنین وضعیتی خواهند داشت. با این حال، شبکه اجتماعی فیسبوک اجازه می‌دهد تا حساب‌های ریاست جمهوری و دنبال‌کنندگان آنها به دولت بایدن برسد.

ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود از توییتر به عنوان رکن اصلی انتشار اخبار استفاده می‌کرد، با این حال حساب کاربری مورد استفاده او حساب رسمی ریاست جمهوری آمریکا نبود.  / ایسنا

کپی