اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد

آمار کرونا همچنان در سراشیبی/ ۱۵۳ فوتی جدید کرونا

آمار کرونا همچنان در سراشیبی/ ۱۵۳ فوتی جدید کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:خوشبختانه تاکنون ۹۱۴ هزار و ۱۹۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۳ دی ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۲۶۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۵ نفر از آنها بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۱۷۷ هزار و ۴ نفر رسید.

لاری ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۴ هزار و ۱۵۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تا کنون ۹۱۴ هزار و ۱۹۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی افزود:  ۵۴۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تا کنون ۷ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۵۶۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

به گفته وی، در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۲۰۵ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۲۴۳ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

۴ شهر در وضعیت ناپایدار کرونا

 لاری، گفت: نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در استان گلستان پس از افزایش نسبی در هفته‌های گذشته، اکنون به یک ثبات نسبی رسیده است. طرح مدیریت و اپیدمی کرونا با عنوان طرح شهید قاسم سلیمانی در این استان در حال اجرا است و کمیته‌های عملیاتی طرح مذکور در قالب تیم‌های مراقبت، حمایت و نظارت در مناطق مختلف استان تشکیل و مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: در حال حاضر کمیته‌های عملیاتی محلات متشکل از نیروهای حوزه سلامت، داوطلبین بسیج، هلال‌احمر، سفیران سلامت و نیروهای مردمی در قالب حدود ۳۰۰ کمیته عملیاتی و به تناسب در تیم‌های حمایتی و نظارتی با هماهنگی و در کنار دانشگاه علوم‌پزشکی گلستان در حال ارائه خدمت هستند.

لاری ادامه داد: از زمان اجرای طرح در گلستان از بیش از ۳۳ هزار نفر غربالگری صورت گرفته است و انجام تست رپید از افراد دارای بیماری آغاز شده است. از زمان آغاز اجرای طرح بیش از ۱۲ هزار مورد بازدید نظارتی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان انجام شده است، از جمله اقدامات خیرین استان گلستان می‌توان به کمک مالی به حدود ۲۶۰۰ خانواده آسیب‌پذیر جهت خرید اقلام بهداشتی اشاره کنیم.

وی در خاتمه تاکید کرد: علی‌رغم تداوم روند کاهشی در موارد ابتلا و بستری روزانه وضعیت بیماری در برخی شهرستان‌ها مانند بندر گز در استان گلستان، رضوانشهر از استان گیلان و شهرستان‌های رامسر و نوشهر از استان مازنداران همچنان ناپایدار است. امیدواریم با تقویت و تداوم همکاری مردم در عمل به توصیه های بهداشتی، شاهد تداوم روند کاهشی شیوع بیماری درکشور باشیم‌.

/ایسنا

---

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی