اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
مصوبه‌ای برای در خانه ماندن و پیشگیری از شیوع کرونا

تبلیغ سفر ممنوع شد

تبلیغ سفر ممنوع شد

گروه ایران زمین: ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مأموریت داد تا با همکاری سایر ارگان ها و سازمان‌های ذیربط مدیریت اطلاع‌رسانی و نظارت مناسب سفرها را بخصوص در ایام فاطمیه، عید نوروز و سایر مناسبت‌ها و تعطیلات پیش رو به عهده گیرد و از تبلیغات و مشوق‌های افزایش سفر نظیر بلیت و تورهای تخفیف دار و امثال آن جلوگیری به عمل آید.

این مصوبه با توجه به اجرای بند یک مصوبات بیست و هشتمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر تشکیل کمیته عالی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی با مسئولیت معاونت بهداشت وزارت بهداشت، فرآیند نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی الزامات سلامت محیط و کار مدیریت بیماری کرونا و گزارش دستگاه‌های اجرایی در خصوص اقدامات انجام شده تدوین و ابلاغ شد.
به گزارش ایسنا، بر اساس تصمیم این ستاد همچنین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وظیفه دارد اقدامات لازم جهت اتصال به سامانه ماسک وزارت بهداشت جهت ممانعت از ورود افراد مبتلا به بیماری کووید 19 را به مناطق اقامتی و گردشگری  انجام دهد. در این جلسه تصویب شد وزارت راه و شهرسازی نظارت لازم  را بر ظرفیت مسافرگیری اتوبوس‌های بین شهری مطابق پروتکل‌های وزارت بهداشت  داشته باشد و تصمیمات لازم را جهت ایجاد تهویه مناسب در اتوبوس‌ها  اتخاذ کند و همچنین مقرر شد وزارت راه و شهرسازی علاوه بر کنترل سلامت مسافران از نظر ابتلا به بیماری کووید 19 هنگام صدور بلیت وهنگام سوار شدن مسافران  سلامت آنان به‌صورت الکترونیکی کنترل شود. اقدام بانک مرکزی جهت جلوگیری از ازدحام جمعیت در شعب بانک‌ها از دیگر مصوبات این جلسه بود و مقرر شد بانک‌ مرکزی تمهیدات لازم  را نظیر استفاده از ظرفیت پست جهت تعویض دسته چک‌ها  لحاظ کند.
همچنین مقرر شد هر وزارتخانه و سازمان قبل از اجرای هر برنامه پیوست سلامت مرتبط با کرونای برنامه مذکور را تدوین کند تا از ازدحام جمعیت و افزایش مراجعات حضوری و در نتیجه انتشار بیماری جلوگیری به عمل آید.
در این جلسه مقرر شد در جلسه آینده فرمانده ستاد کرونا در تهران و نماینده استاندارتهران در خصوص وضعیت تهران و اقدامات انجام شده درزمینه کنترل کرونا، نماینده سازمان هلال احمر درخصوص گزارش اجرای طرح شهید سلیمانی؛ نماینده وزارت راه و شهر‌سازی درخصوص کنترل کرونا در فرودگاه با تأکید بر فرودگاه مهرآباد؛ نماینده سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت صمت و نیروی انتظامی گزارش اقدامات خود را در زمینه کنترل کرونا ارائه کنند.
همچنین تصویب شد با توجه به اهمیت جلسه عالی نظارت، اسامی وزارتخانه‌ها و سازمان‌هایی که در جلسه حضور ندارند به وزارت کشور اعلام شود و جلسه آتی با حضور وزیر کشور و رئیس قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا برگزار شود.

کپی