اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

ارزش صادرات از آذربایجان‌غربی ۳۸ درصد افزایش یافت

ارزش صادرات از آذربایجان‌غربی ۳۸ درصد افزایش یافت

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای امسال تاکنون، یک میلیارد و ۶۹۱ میلیون دلار کالا از این استان صادر شده که ۳۸ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

محمد دهقان روز سه‌شنبه افزود: در این مدت ۸۰۴ هزار تن کالا از گمرک ها و بازارچه های مرزی آذربایجان غربی صادر شده که در این خصوص، شاهد کاهش ۱۰ درصدی میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم.

وی اضافه کرد: عمده کالاهای صادراتی از این استان به کشورهای خارجی طی سال جاری شامل فرش، کف پوش، لوازم خانگی، رب گوجه، هندوانه، آب سیب، سیب درختی تازه، خرما، انگور تازه، سیمان، سنگ گرانیت، کلر، محصولات کشاورزی و مبل بوده است.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: عراق، ترکیه، افغانستان، جمهوری آذربایجان، پاکستان، روسیه، رومانی، آلمان و سوریه ۱۰ کشور اول مقصد صادرات از آذربایجان غربی هستند.

دهقان اظهار امیدواری کرد که با توجه به بهبود وضعیت مرزها در خصوص شیوع بیماری کووید ۱۹، میزان صادرات از استان در سه ماهه آخر سال افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی ۹ گمرک و ۶ بازارچه مرزی دارد؛ این استان با ۹۶۷ کیلومتر مرز، دروازه ایران به اروپا بوده و مرز رسمی کشورمان با ترکیه تنها در این استان وجود دارد./ ایرنا

کپی