اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

صادقی: سایپا در مسیر پیشرفت قرار دارد

صادقی: سایپا در مسیر پیشرفت قرار دارد

سرمربی تیم فوتبال سایپا با بیان اینکه تیمش در مسیر پیشرفت قرار دارد، گفت: اگر در فوتبال ما از سیستم کمک داور ویدئویی استفاده شود، نتایج بیشتر به واقعیت نزدیک می‌شود.

 ابراهیم صادقی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر پیکان در هفته هشتم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: در مورد تیم خودم باید بگویم که در مسیر پیشرفت قرار داریم. نقشه راه ما درست است و زمانی که سایپا خوب فوتبال بازی می‌کند نشان می‌دهد که مسیر درست است. به طور حتم نتایج ما هم بهتر خواهد شد. ما نیاز داریم صبور باشیم. متاسفانه در ۲ بازی خانگی که مستحق برد بودیم نتوانستیم برنده شویم اما فوتبال خوب و مالکانه بازی کردیم. موضوعی که فصل گذشته روی آن ضعف داشتیم. ما در این زمینه جزو بهترین‌ها هستیم. در کنار این‌ها اما نقاط ضعفمان را می‌دانیم و روی آن کار می‌کنیم تا در آینده نتایج بهتری هم بگیریم.

وی افزود: پیکان این فصل با ۲ سیستم مختلف در لیگ حاضر شده است. آنها تیم تاکتیکی هستند. بازی فردا برای هر ۲ تیم نزدیک و درگیرانه است. امیدوارم کیفیت زمین خوب باشد تا هر ۲ تیم فوتبال خوب و درگیرانه را ارائه دهند. ما سعی می‌کنیم در  کنار ارائه فوتبال زیبا حداکثر امتیاز را از آن بگیریم. این توانایی را داریم و روی آن تمرین کردیم و امیدوارم خدا کمک کند تا به هدفمان برسیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در مورد مشکل گلزنی تیمش اضافه کرد: در این بخش سعی کردیم که تمرینات خوبی داشته باشیم. تلاش می‌کنیم پیشرفت کنیم و بازیکنانمان در شرایط بهتری در این زمینه قرار داشته باشند.

صادقی در مورد اینکه بازی فردا دربی خودروسازان محسوب می‌شود و آیا مدیران باشگاه روی این بازی حساس هستند یا خیر، خاطرنشان کرد: در ۲۱ فصل گذشته من حساسیتی زیادی در مدیران ندیدم اما مدیران پیکان خیلی حساس بودند که مقابل سایپا نتیجه بگیرند. سال ۸۵ که ما قهرمان ایران شدیم، در شهرآورد خودروسازان مدیرعامل وقت ایران‌خودرو در رختکن حریف حاضر شد و آنها آن دیدار را ۲ بر صفر بردند. پیکانی‌ها همیشه حساس‌تر بودند و دوست داشتند مقابل سایپا موفق باشند اما همیشه سعی کردیم فوتبال خوبی را ارائه دهیم و در کنار آن نتایج خوبی نیز بگیریم. تمام افرادی که در پیکان هستند از دوستان خوب من محسوب می‌شوند. مهدی تارتار به عنوان یک پیشکسوت همیشه فوتبال جوانمردانه ارائه داده است. تیم او فصل گذشته با بازی جوانمردانه‌ای که انجام داد باعث شد تا ما در لیگ بمانیم. وقتی لیگ تمام شد فرصت نشد که از او تشکر کنم. همیشه پیکان و سایپا با هم کُری داشتند اما در کنار آن دوستان خوبی برای هم بودیم و تعامل داشتیم. هر ۲ باشگاه هم در سازندگی بازیکن به فوتبال ایران کمک می‌کنند.

وی در مورد اعتراضات زیاد به عملکرد داوران خاطرنشان کرد: داوران ما جوان شدند و برخی اوقات اشتباهات تاثیرگذاری انجام می‌دهند. بخشی دیگر این موضوع به این باز می‌گردد که ما VAR نداریم. دیدید که این موضوع در فینال لیگ قهرمانان آسیا تاثیرگذار بود. فکر می‌کنم اگر از سیستم کمک داور ویدئویی در فوتبال ما استفاده شود، نتایج بیشتر به واقعیت شبیه خواهد بود. همه مربیان و تیم‌ها تمرین و تلاش می‌کنند و آنها امیدوار هستند روی اشتباهات داوری حاصل کارشان به هدر نرود. باید به داوران جوان فرصت دهیم اما در کنارش از سیستم VAR هم استفاده کنیم.

صادقی در مورد نایب قهرمانی پرسپولیس تصریح کرد: آن دو پنالتی حریف درست بود. شاید در فینال قبلی حریف پرسپولیس که کاشیما بود، فوتبال بهتری ارائه داد اما این دوره پرسپولیس از نظر فوتبالی چیزی از اولسان کم نداشت.

وی در مورد اینکه هم سایپا و هم پیکان در یک هتل مستقر بودند، اضافه کرد: بازی در ورزشگاه شهر قدس برگزار می‌شود و اگر ما در هتل دیگری بودیم، مسافت زیاد می‌شد. برخی اوقات این مسائل پیش می‌آید. معمولا سعی می‌کنیم با حریفمان در یک هتل نباشیم اما این بار استثنا بود.

تیم فوتبال سایپا در هفته هشتم لیگ برتر فردا از ساعت ۱۵ در ورزشگاه شهدای شهر قدس به مصاف پیکان می‌رود./ ایرنا

کپی