اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

اعتراف به ۶۰ فقره سرقت گوشی همراه در کرج

اعتراف به  ۶۰ فقره سرقت گوشی همراه در کرج

رییس پلیس آگاهی البرز از دستگیری ۲ سارق سابقه دار و عامل ۶۰ فقره سرقت گوشی های تلفن همراه در شهرستان کرج خبر داد.

سرهنگ محمد نادربیگی اظهار داشت  که در پی وقوع چندین فقره موبایل قاپی در مناطق غربی شهر کرج، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پایگاه دوم پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ماموران در بررسی های اولیه متوجه شدند که سارقان با استفاده از یک  دستگاه موتورسیکلت سرقتی ابتدا طعمه های خود را شناسایی کرده و در فرصت مناسب ، گوشی های همراه  شهروندان در خیابان می ربودند  و بلافاصله پا به فرار می گذاشتند.
وی خاطرنشان کرد  کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و گشت زنی های هدفمند در نقاط وقوع سرقت، در مرحله اول موفق به کنترل سرقت ها شده و  یکی از سارقان را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی نامبرده را در مخفیگاهش در منطقه حصارک کرج دستگیرکردند.
نادربیگی  گفت که  در بازرسی از مخفیگاه متهم یک موتورسیکلت سرقتی که به وسیله آن اقدام به سرقت می کرد کشف شد و  متهم در بازجویی ها  به ۶۰ فقره سرقت با شیوه موبایل قاپی با همدستی یکی از سارقان سابقه دار اقرار کرد.
رییس پلیس آگاهی البرز گفت: ماموران همدست این متهم را در شهرستان ملارد استان تهران شناسایی و پس ازدستگیری  در بازرسی از مخفیگاه آن تعدادی گوشی تلفن همراه  و لوازم خودرو سرقتی کشف کردند.
به گفته وی ،  ارزش اموال سرقت شده توسط این باند ۲ میلیارد ریال برآورد شده و  در بررسی سوابق متهمان مشخص شد هر ۲ از سارقان سابقه دار بوده و چندین مرتبه به همین اتهام دستگیر و روانه زندان شده اند.
نادربیگی با اشاره به شناسایی همه مالباختگان  این پرونده از مردم خواست از مکالمه های طولانی مدت با تلفن همراه در اماکن عمومی پرهیز کنند.ایرنا
 

کپی