اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

طلا و ارز در بازار چند؟ 99/10/02

طلا و ارز در بازار چند؟ 99/10/02

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (سه شنبه) با ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به دیروز (دوشنبه)، به بهای ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان معامله شد.

ارزش سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۱۱ میلیون  و۸۰۰ هزارتومان رسید، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز در برابر ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه به بهای چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز به قیمت دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان مبادله شد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۳۸ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۹۳۰ هزار تومان رسید.

انس جهانی طلا نیز امروز با ثبات نسبت به آخرین ساعات کاری روز گذشته به قیمت یک‌هزار و ۸۷۴دلار و ۳۸ سنت فروخته شد.

 بررسی ها نشان می دهد در هفته‌های گذشته قیمت سکه و طلا متأثر از بازار ارز روند کاهشی داشت و نوسان ارزی و سیر نزولی قیمت ارز روی بازار طلا موثر بود.

همچنین کاهش نرخ اونس جهانی طلا نیز باعث افت قیمت طلا و سکه شده و کارشناسان افت بیشتر اونس جهانی طلا در هفته‌های آینده را پیش بینی کرده اند.

آغاز توزیع واکسن کرونا و بهبود شرایط اقتصادی در ماه‌های آینده، میزان استقبال از طلا به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری را کاهش خواهد داد.


نوسان نرخ دلار در کانال ۲۵ هزار تومانی
 هر دلار امروز (سه شنبه) در صرافی‌های بانکی ۲۵ هزار و ۵۲۰ تومان معامله شد که این رقم نسبت به روز گذشته با افزایش ۷۰ تومانی همراه شد.

 امروز (سه شنبه) نرخ فروش دلار در صرافی‌های بانکی ۲۵ هزار و ۵۲۰ تومان اعلام شد. قیمت فروش یورو نیز با افزایش ۱۷۰ تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری گذشته به ۳۱ هزار و ۱۷۰ تومان رسید.

امروز قیمت خرید هر دلار ۲۴ هزار و ۵۲۰ تومان و قیمت خرید هر یورو نیز ۳۰ هزار و ۱۷۰ تومان اعلام شد.

قیمت خرید هر دلار در بازار متشکل ارزی برای امروز ۲۵ هزار و ۲۲۶ تومان و قیمت فروش آن نیز ۲۵ هزار و ۴۷۸ تومان بود.

همچنین قیمت خرید هر یورو در این بازار ۳۰ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت فروش آن نیز ۳۱ هزار و ۷ تومان اعلام شد.

علاوه بر این در سامانه سنا در روز معاملاتی گذشته (دوشنبه)، هر یورو با قیمت میانگین ۳۰ هزار و ۶۸۲ تومان به فروش رسید و هر دلار نیز به قیمت ۲۴ هزار و ۸۸۴ تومان معامله شد.

ضمن اینکه در سامانه نیما نیز در روز  گذشته حواله یورو با میانگین قیمت ۳۱ هزار و ۵۲۶ تومان فروخته و حواله دلار نیز به قیمت ۲۵ هزار و ۲۹۰ تومان ثبت شد

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسان بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

روزهای گذشته روند حرکت قیمت دلار، کاهشی بود. اوایل آبان‌ماه نرخ دلار روند صعودی داشت و به بیش از ۳۰ هزار تومان رسید، اما از اواسط آبان‌ماه سیر نزولی به خود گرفت.

/ایرنا

کپی