اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
به‌شکل ویدئوکنفرانسی؛

سومین دور گفت‌وگوهای تجاری ایران و جمهوری آذربایجان برگزار شد

سومین دور گفت‌وگوهای تجاری ایران و جمهوری آذربایجان برگزار شد

سومین دور از گفت‌وگوها بر روی متن موافقتنامه تجارت ترجیحی دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان به‌شکل ویدئو کنفرانسی برگزار شد.

به گزارش  بخش رسانه‌ای سفارت ایران در باکو،  این دور از مذاکرات که پس از انجام هماهنگی‌های لازم از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو انجام پذیرفت، نمایندگان سازمان توسعه تجارت جمهوری اسلامی ایران و بخش‌های مختلف از وزارت اقتصاد جمهوری آذربایجان و نمایندگان وزراتخانه‌های خارجه دو کشور به بررسی متن موافقتنامه و متن قواعد مبداء پیشنهادی طرف آذربایجانی پرداختند.

همسو با اراده عالی رهبران سیاسی دو کشور نسبت به توسعه و تعمیق مناسبات اقتصادی دو جانبه، مذاکرات اولیه با پیشرفت مناسبی همراه بود و طرفین بر روی متن پیشنهادی و ملاحظات مربوطه، به توافق رسیدند. 

امید می‌رود دور بعدی مذاکرات در سطحی بالاتر و با هدف نهایی کردن متن و تمهید آن برای امضای وزرای ذیربط دو کشور در آینده نزدیک برگزار شود. 

به گزارش ایرنا، توافق برای امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی و انجام مذاکرات بین دو کشور برای این منظور، در حاشیه سفر سال گذشته رئیس جمهوری اسلامی ایران به باکو برای شرکت در اجلاس سران غیرمتعهدها به دست آمد./ایرنا

کپی