اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

مدیرکل میراث البرز:

۱۵ میلیارد ریال برای مرمت پل خاتون کرج اختصاص یافت

۱۵ میلیارد ریال برای مرمت پل خاتون کرج اختصاص یافت

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز اعلام کرد که ۱۵ میلیارد ریال با همکاری دستگاه های اجرایی استان برای مرمت اضطراری پل تاریخی خاتون کرج اختصاص یافت.

فریدون محمدی روز دوشنبه گفت : این اعتبار از سوی وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ، استانداری البرز و شهرداری کرج تامین شده است .

وی  افزود: بر این اساس در حال پیگیری ابلاغ بودجه مورد نیاز برای آغاز مرمت پل تاریخی کرج هستیم.

محمدی بیان  داشت: با بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان حوزه مرمت اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی البرز، شیاری در بخش شمالی پل خاتون کرج ایجاد شده که علاوه بر رانش پل، احتمال ریزش دوباره را افزایش داده است.

مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت : برای جلوگیری از نفوذ بارندگی و رطوبت، پوشش حفاظتی بر روی حفره ایجاد شده در کف پل نصب شده است تا از سایر آسیب‌های احتمالی جلوگیری شود.
وی بیان داشت: با توجه قرار گرفتن در فصل زمستان و احتمال افزایش بارندگی ها و ریزش دوباره پل تاریخی خاتون  در تلاش هستیم تا عملیات اجرایی مرمت و نجات‌بخشی نهایی هر چه زودتر آغاز شود.

پل تاریخی خاتون به طول ۶۱ متر و عرض هفت متر مربوط به دوران سلجوقی و صفوی حدود سه هفته پیش بخشی از سقف آن ریزش کرد که بلافاصله وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی برای بررسی این موضوع به استان البرز سفر کرد. / ایرنا

کپی