اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

داستان زندگی زنی تنها در جزیره ارواح

داستان زندگی زنی تنها در جزیره ارواح
آرزوکیهان

داستان زندگی زنی تنها در جزیره ارواح مبارزه سرسختانه یک زن تنها را در ناملایمات زندگی نشان می دهد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از میرر، "الیزابت پرته جان " 47 سال به تنهایی در جزیره "هال سند " دوون بریتانیا زندگی کرد .

---
---
---

او تنها باقی مانده روستائیان این منطقه بود که با طوفان مرگبار خانه هایشان را رها کرده و موفق شده بودند تا جان خود را نجات دهند اما الیزابت تصمیم گرفت که در خانه ساحلی اش باقی مانده و با خوردن تخم مرغ و ماهی های دریا به زندگی اش ادامه دهد.
او تا سال 1964 میلادی و سن 80 سالگی در این جزیره به زندگی خود ادامه داد.زندگی سرسختانه و قهرمانانه وی برای همیشه در تاریخ بریتانیا باقی ماند.
الیزابت  قبل از مرگشگفته بود: همه خاطرات زندگی ام اینجاست این دریا حوض خانه من است دریا بارها مثل کوهی عظیم مقابل من و خانه ام قرار گرفت – امواج بلند دریا – من بارها از خدا خواستم تا باد را متوقف کند و همه چیز ارام شود.
به گفته الیزابت او و دیگر ساکنان روستا زندگی آرامی داشتند تا اینکه وقتی وی تنها 33 سال سن داشت توفانی سهمگین خانه ها ی جزیره را نابود کرد و باعث شد همه ساکنان منطقه  جزیره را ترک کنند و به همین دلیل از آن زمان نام جزیره ارواح را از آن خود کرد.الیزابت  تنها کسی بود که به زندگی خود در شرایط سخت ادامه داد و تا زمان مرگش در جزیره باقی ماند.
پس از مرگ الیزابت خانه او توسط یک شرکت گردشگری خریداری شد تا زندگی سخت الیزابت به گردشگران نشان داده شود.

کپی