اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

هنگ کنگ پروازهای مسافری از انگلیس را لغو کرد

هنگ کنگ پروازهای مسافری از انگلیس را لغو کرد

در پی شناسایی نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلیس، منطقه ویژه اداری هنگ کنگ چین پروازهای مسافری از این کشور اروپایی را لغو کرد.

 "سی. جی. تی. ان" تلویزیون انگلیسی زبان چین روز دوشنبه به نقل از مقامات بهداشت محلی هنگ کنگ اعلام کرد: منطقه ویژه اداری هنگ کنگ چین (HKSAR) همه پروازهای مسافری از انگلیس را از نیمه شب امشب متوقف می کند.

به دنبال انتشار اخباری در مورد شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلیس که گفته می شود قدرت سرایت آن ۶۰ برابر کرونای فعلی است، بیشتر کشورهای اروپایی برای جلوگیری از گسترش این ویروس، سفرها از انگلیس و بالعکس را متوقف کرده‌اند.

گزارش ها حاکی است نمونه کرونای انگلیسی تا کنون به کشورهای دیگری مانند ایتالیا، دانمارک، هلند و استرالیا رسیده است.

با شیوع نوع جدید ویروس کرونا در انگلیس،  سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد از مقامات انگلیس خواسته است تدابیر سختگیرانه تری در اروپا برای جلوگیری از گسترش این نوع ویروس جهش یافته بکار گیرند.

سخنگوی اروپایی سازمان بهداشت جهانی گفت: ما به محض کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی‌های این نوع ویروس و تاثیرات آن، دیگر کشورها را مطلع خواهیم کرد.

سازمان جهانی بهداشت به کشورها توصیه کرده است تدابیر حفاظتی را اتخاذ کنند تا از گسترش این ویروس جلوگیری به عمل آورند. 

آمار شیوع کرونا در انگلیس همچنان رکورد می‌زند و این کشور پس از ایتالیا بیشترین آمار فوتی‌ها در قاره سبز را ثبت کرده است. بر اساس گزارش وزارت بهداشت انگلیس تاکنون ۲ میلیون و ۴ هزار و ۲۱۹ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و بالغ بر ۶۷ هزار و ۷۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

به دنبال شناسایی گونه جهش یافته از ویروس کرونا در انگلیس و افزایش نگرانی‌ها از شیوع شدیدتر این بیماری همه‌گیر درسایر نقاط جهان، برخی کشورهای آمریکای لاتین از جمله آرژانتین، کلمبیا، شیلی و پرو پروازهای ورودی و بالعکس از انگلیس را به حالت تعلیق درآوردند.

دولت انگلیس در پی شناسایی گونه جهش یافته ویروس کرونا، محدودیت‌ها در این کشور را تشدید کرده است. سرعت بالای شیوع این ویروس باعث شد تا نخست وزیر انگلیس پس از جلسه اضطراری با اعضای دولت، سطح محدودیت های کرونایی در جنوب شرق این کشور را به مرحله‌ جدیدی که فقط عنوان قرنطینه را یدک نمی‌کشد، افزایش دهد.

سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرده است که با مقامات و نهادهای ذیربط انگلیس در خصوص شیوع این ویروس جدید در تماس است. این سازمان در توئیتی تصریح کرد که به محض دست یافتن به جزئیات و اطلاعات تازه درباره این ویروس، آن را با سایر کشورها در میان خواهد گذاشت. / ایرنا

کپی