اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

زلنسکی: بایدن بهتر از ترامپ اوکراین را می‌شناسد

زلنسکی: بایدن بهتر از ترامپ اوکراین را می‌شناسد

رئیس جمهور اوکراین در مصاحبه‌ای با روزنامه نیویورک تایمز اظهار داشت، رئیس جمهور منتخب آمریکا بهتر از رئیس جمهور در حال کناره‌گیری این کشور اوکراین را می‌شناسد.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت: جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا پیش از پیروزی در انتخابات آمریکا روابط نزدیکی با اوکراین داشت و روس‌ها را به خوبی درک می‌کند. او تفاوت میان اوکراین و روسیه را می‌داند و به نظر من طرز تفکر اوکراینی را درک می‌کند.

وی افزود: تجربه بایدن می‌تواند به تقویت روابط کی‌یف با واشنگتن کمک کند.

زلنسکی تصریح کرد: به نظر من بایدن بهتر از دونالد ترامپ، رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا اوکراین را می‌شناسد.

وی گفت: من باور دارم که بایدن می‌تواند به حل درگیری‌ها در دونباس (شرق اوکراین) کمک کند.

کالج الکترال روز دوشنبه گذشته بایدن را با کسب 306 رای الکترال در برابر ترامپ با 232 رای الکترال به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا تایید کرد. کنگره آمریکا در تاریخ شش ژانویه نتایج انتخابات سه نوامبر را تایید خواهد کرد.

ترامپ سال گذشته از زلنسکی خواست تا تحقیقات درباره کمپانی انرژی اوکراینی بوریسما و فعالیت‌های هانتر بایدن، پسر جو بایدن در اوکراین را از سر بگیرد که نهایتا منجر به آغاز روند استیضاح ترامپ شد چرا که قانون‌گذاران دموکرات وی را به کمک خواستن از مقامات اوکراینی برای نفوذ در روند انتخابات ریاست جمهوری نوامبر متهم کردند. اما دموکرات‌ها در این روند ناکام ماندند و نتوانستند حمایت لازم برای استیضاح ترامپ را به دست آورند.  / ایسنا

کپی