اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

افشای رسانه‌ رژیم صهیونیستی درباره کارگاه مخفی ساخت سلاح‌های رباتیک

افشای رسانه‌ رژیم صهیونیستی درباره کارگاه مخفی ساخت سلاح‌های رباتیک

تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارشی از یک کارگاه مخفی اسرائیلی برای ساخت و توسعه سلاح‌های رباتیک که از آنها برای اهداف نظامی و غیرنظامی مختلف استفاده می‌شود، ارائه کرد.

 به نقل از خبرگزاری "معا"ی فلسطین، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارش تصویری خود با اشاره به اینکه این کارگاه سری بوده و در منطقه الجلیل واقع است، اعلام کرد: فعالیت‌های این کارگاه ساخت و تولید ربات‌های صنعتی هوشمند به شکل حیوانات و خزندگان برای استفاده از آنها برای اهداف نظامی است.

این شبکه عبری زبان در ادامه گزارش خود این کارگاه را "کارگاه رویاها" توصیف کرد.

همچنین این شبکه فاش کرد، کارگاه تکنولوژی و هوش مصنوعی شرکت اسلحه سازی "رافائل" قایق‌های کوچک و هوشمندی را برای نفوذ به تونل‌ها، مخفی‌گاه‌ها و خانه‌ها، تصویربرداری از آنها، جمع‌آوری اطلاعات از داخل این مکان‌ها و در صورت نیاز حذف و نابودی تولید می‌کند.

شبکه یادشده در ادامه تاکید کرد: این قایق‌ها در برخی تونل‌های کشف شده در مرزهای نوار غزه و نیز در مرزهای لبنان آزمایش شدند.

این تلویزیون عبری زبان در ادامه به برخی تولیدات این کارگاه پرداخت و گزارش داد: این کارگاه یک ربات به شکل مار طراحی کرده که حرکت خزندگان را تقلید می‌کند و سبک بوده و امکان حمل آن در کیف‌های همراه سربازان وجود دارد، این ربات می‌تواند ماموریت‌های تصویربرداری، جمع‌آوری اطلاعات و یا انفجار را انجام دهد، علاوه بر این یک ربات به شکل سگ هم ساخته شده که می‌تواند همراه با سربازها در میدان حرکت کرده و تجهیزات و مواد انفجاری را حمل کند، همین‌طور می‌تواند ماموریت‌هایی همچون رصد، تصویربرداری و جمع‌آوری اطلاعات را انجام دهد.

در ادامه این گزارش، نعوم باراک، مدیر مرکز ساخت و تولید شرکت رافائل گفت: این مار رباتی به شکلی طراحی شده که کاملا مشابه یک مار واقعی اگر به جز سر، از هر قسمتی جدا شود می‌تواند به کار خود ادامه دهد.

تلویزیون رژیم صهیونیستی در پایان نیز درباره اهداف ساخت این ربات‌ها تاکید کرد: این ربات‌ها در حوزه‌های نظامی و نیز غیرنظامی همانند تشخیص نشت گاز رادیواکتیو و پیدا کردن افراد زیر آوار مانده کاربرد داشته و آتش‌نشان‌ها و نیروهای دفاع مدنی می‌توانند از آنها استفاده کنند. / ایسنا

کپی