اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

2 میلیون و 500 هزار خودرو در طول محدودیت‌های کرونایی جریمه شدند

2 میلیون و 500 هزار خودرو در طول محدودیت‌های کرونایی جریمه شدند

خودروهای خاطی مجموعاً 1.147.019.200.000 تومان جریمه شدند

نیروی انتظامی در تشریح عملکرد خود در محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های مرتبط با کرونا از اول آذرماه تا دیروز از جریمه بیش از یک میلیون و ۱۸۳ هزار دستگاه خودرو در طرح ممنوعیت تردد شبانه خبر داد.
به‌گزارش ایسنا، نیروی انتظامی همچنین در مورد اقدامات انتظامی مرتبط با صنوف نیز اعلام کرد که طی این مدت از ۹۱۸هزار و ۹۰ واحد صنفی در سراسر کشور بازدید به عمل آمده که به ۴۹۰ هزار و ۸۶۶ مورد تذکر داده و برای ۷۷هزار و ۱۴۱ مورد نیز صورتجلسه تشکیل شده است. ۲۵هزار و ۸۱۱ واحد صنفی نیز پلمب شده‌اند.
در طول این چهار هفته دو میلیون و ۶۶هزار و ۶۵۶ راننده خودرو سواری نیز تذکر لسانی دریافت کرده و از سفر یک میلیون و ۱۷۸هزار و ۱۵۱ دستگاه خودرو نیز جلوگیری شده و آنان به مبدأ خود بازگشته‌اند.
همچنین تعداد یک میلیون و ۱۸۳هزار و ۳۶۶ دستگاه خودرو سواری نیز در طرح ممنوعیت و محدودیت تردد شبانه جریمه شده‌اند که به گزارش «ایران عصر» با احتساب رقم 200 هزار تومان برای هر خودرو، 236 میلیارد و 673 میلیون و 200 هزار تومان می‌شود.
 ۷۷۶هزار و ۶۹۲ دستگاه خودرو نیز در مناطق نارنجی جریمه شدند که با احتساب جریمه 500 هزار تومانی برای هر خودرو خاطی، 388 میلیارد و 346 میلیون تومان می‌شود. همچنین ۵۲۲ هزار و ۲۵ دستگاه خودرو نیز در مناطق قرمز جریمه شده‌اند که با احتساب یک میلیون تومان برای هر خودرو، 522 میلیارد و 25 میلیون تومان می‌شود؛ بر این اساس در کل 522 میلیارد تومان می‌شود و جمع آن 1.147.019.200.000 تومان است. طی این ۲۸ روز، یک میلیون و ۳۷۳ هزار و ۹۷۱ پیامک نیز برای رانندگان خاطی ارسال شده است.
نکته قابل توجه در اجرای این طرح کاهش تصادفات رانندگی و پیامدهای ناشی از آن است، به‌طوری که در این مدت آمار تصادفات ۳۸ درصد، متوفیان سر صحنه تصادفات ۳۹ درصد و مجروحان تصادفات نیز ۲۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.
کپی