اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

طلا و ارز در بازار چند؟99/09/29

طلا و ارز در بازار چند؟99/09/29

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (شنبه) با ۲۵۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به روز پنجشنبه، به بهای ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزارتومان معامله شد.

در ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه روز شنبه، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۱۱ میلیون  و ۷۵۰ هزارتومان رسید، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به قیمت ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزارتومان معامله شد.

همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه به بهای چهار میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز به قیمت ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان مبادله شد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۳۱ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.

انس جهانی طلا نیز امروز با ثبات نسبت به آخرین ساعات کاری روز گذشته به قیمت یک‌هزار و ۸۸۲دلار فروخته شد.

 در هفته‌های اخیر قیمت سکه و طلا متأثر از بازار ارز روند کاهشی داشت و نوسان ارزی و سیر نزولی قیمت ارز روی بازار طلا نیز تأثیر گذاشت.

از سوی دیگر کاهش نرخ اونس جهانی طلا نیز باعث افت قیمت طلا و سکه شده است، به نظر کارشناسان احتمال افت بیشتر اونس جهانی طلا در هفته‌های آینده وجود دارد.

آغاز توزیع واکسن کرونا و بهبود شرایط اقتصادی در ماه‌های آینده، میزان استقبال از طلا به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری را کاهش خواهد داد.


کاهش ۲۳۰ تومانی قیمت دلار
هر دلار امروز (شنبه) در صرافی‌های بانکی ۲۵ هزار و ۵۷۰ تومان معامله شد که این رقم نسبت به روز پنجشنبه گذشته کاهش ۲۳۰ تومانی را نشان می‌دهد.

امروز (شنبه) نرخ فروش دلار در صرافی‌های بانکی ۲۵ هزار و ۵۷۰ تومان اعلام شد. قیمت فروش یورو نیز با کاهش ۱۳۰ تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری پنجشنبه گذشته به ۳۱ هزار و۴۲۰ تومان رسید.

امروز قیمت خرید هر دلار ۲۴ هزار و ۵۷۰ تومان و قیمت خرید هر یورو نیز ۳۰ هزار و ۴۲۰ تومان اعلام شد.

قیمت خرید هر دلار در بازار متشکل ارزی برای امروز ۲۵ هزار و ۱۹۷ تومان و قیمت فروش آن نیز ۲۵ هزار و ۴۴۹ تومان بود.

همچنین قیمت خرید هر یورو در این بازار ۳۰ هزار و ۴۹۶ تومان و قیمت فروش آن نیز ۳۰ هزار و ۸۰۱ تومان اعلام شد.

علاوه بر این در سامانه سنا در روز معاملاتی گذشته (پنجشنبه)، هر یورو با قیمت میانگین ۳۰ هزار و ۹۴۱ تومان به فروش رسید و هر دلار نیز به قیمت ۲۵ هزار و ۳۹۶ تومان معامله شد.

ضمن اینکه در سامانه نیما نیز در روز پنجشنبه گذشته حواله یورو با میانگین قیمت ۳۱ هزار و ۲۸۵ تومان فروخته و حواله دلار نیز به قیمت ۲۵ هزار و ۷۸۸ تومان ثبت شد.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسان بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

روزهای گذشته روند حرکت قیمت دلار، کاهشی بود. اوایل آبان‌ماه نرخ دلار روند صعودی داشت و به بیش از ۳۰ هزار تومان رسید، اما از اواسط آبان‌ماه سیر نزولی به خود گرفت./ایرنا

کپی