اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

آیا قهوه نشان می‌دهد کرونا دارید یا نه؟

آیا قهوه نشان می‌دهد کرونا دارید یا نه؟
آرزوکیهان

بیماری راز آلود کرونا به طور متفاوتی روی همه تاثیر می‌گذارد اما یک علامت رایج در بسیاری از بیماران از دست دادن حس بویایی و چشایی است.

به گزارش هلث، در حقیقت این علامت یک سرنخ مهم در قضاوت است که آیا کسی به ویروس کرونا آلوده شده است یا نه و می توان گفت بسیاری از آمریکایی هنگام صبح می توانند در زمان نوشیدن قهوه این موضوع را متوجه شوند.

در سال 2018 میلادی انجمن ملی قهوه یک نظر سنجی انجام داد که نشان داد 64% از آمریکایی ها 18 سال به بالا هر روز صبح قهوه می خورند. این نوشیدنی جذاب دارای رایحه ای شگفت انگیز است که در صورت ابتلا به کرونا شما قادر به احساس این رایحه نخواهید بود.

"جیمز شوب" استاد زیست شناسی مولکولی و شیمیایی دانشکده تافتس در این ارتباط گفت: هر علامتی که بتواند مستقیما به بیماری مربوط باشد از موارد مهمی است که باید از آن آگاهی داشته باشید بنا براین می توان از آن برای جلوگیری از شیوع بیماری استفاده کرد.

وی افزود: یکی از راههای راحت این است که مقداری قهوه آسیاب شده را برداشته و ببینید متوجه رایحه قهوه می شوید و در صورتی که بینی شما دچار گرفتگی نشده می توانید احتمال دهید به کرونا مبتلا شده و با پزشک خود تماس بگیرید حتی اگر نشانه دیگری در بدنتان وجود ندارد این امکان وجود دارد که شما یک ناقل بی علامت بوده و قادرید بیماری را به دیگران منتقل کنید پس می توانید سریع تست کرونا بدهید و فاصله اجتماعی خود را با دیگران حفظ کنید./ ایران آنلاین 

در روزهای کرونایی قهوه بنوشید

اختلال بویایی تا ۶ ماه پس از ابتلا به کرونا ادامه دارد

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی