اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

استاندار تهران: نشاط و امید مردم برای انتخابات ۱۴۰۰ افزایش یابد

استاندار تهران: نشاط و امید مردم برای انتخابات ۱۴۰۰ افزایش یابد

استاندار تهران گفت: ضمن آنکه باید برگزاری مطلوب انتخابات سال آتی را مد نظر داشت، برای افزایش نشاط و امید مردم در زمینه مشارکت حداکثری نیز باید کوشید.

به گزارش روز جمعه استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در نخستین دوره آموزش مجریان و دست اندرکاران انتخابات خردادماه ۱۴۰۰، با اشاره به اهمیت این جلسه اظهار داشت: انتخابات از دستاوردهای مهم انقلاب شکوهمند اسلامی است.

وی افزود: از بدو پیروزی انقلاب ۳۵ انتخابات داشتیم که نشان دهنده اهمیت و ارزش آن است که در تمامی این موارد در زمان و موعد مقرر برنامه ریزی های لازم برای حضور پرشور مردم انجام شده است.

محسنی بندپی اضافه کرد: انتخابات نماد مردم سالاری دینی و حق تعیین سرنوشت توسط مردم است، البته نه مثل قبل از انقلاب که انتخابات فرمایشی بود، نه اینکه مثل آمریکا با بلوا باشد بلکه انتخابات با نظم و امنیت برگزار شد، به طور نمونه می توان به این جلسه اشاره کرد که از ماه ها قبل از انتخابات درصدد هستیم تا نقاط ضعف را احصا و نقاط قوت را تقویت کنیم.

استاندار تهران با بیان اینکه وضع موجود نگاه خاصی می طلبد تا حضور حداکثری مردم فراهم شود گفت: طبق بیانات رهبر معظم انقلاب، انتخابات یادگار اندیشه های امام راحل(ره) و خون شهدا است، از اینرو تمام تلاش باید این باشد که حضور حداکثری مردم به عنوان مطالبه عمومی و در راستای تقویت امنیت، منافع ملی و مشارکت دادن آحاد جامعه فراهم شود.

وی خاطر نشان کرد: آنچه در انتخابات ۱۴۰۰ حائز اهمیت است شرایط خاص کشور به واسطه تحریم ها و شرایط اقتصادی است، ضمن اینکه بیماری کرونا نیز شرایط خاصی را ایجاد کرده است، در چنین شرایطی برای اینکه دشمن را ناامید کنیم و پمپاژ یاس و ناامیدی آنها را خنثی کنیم باید هم اندیشی داشته باشیم تا شرایط حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای فراهم شود.

محسنی بندپی به ضرورت بررسی شرایط لازم برای برگزاری مطلوب انتخابات ۱۴۰۰ به عنوان انتخابات استراتژیک اشاره و اعلام کرد: برای مجریان انتخابات رعایت بی طرفی اهمیت دارد و باید مر قانون رعایت شود، برگزاری سلامت انتخابات نیز حائز اهمیت بسیار است که سبب انگیز حضور مردم می شود، در این میان آنچه در این دوره وظیفه ما را سنگین می کند این است که امید و نشاط مردم را افزایش دهیم و شرایط حضور حداکثری مردم را فراهم کنیم.

استاندار تهران گفت: در شهر تهران ۴ انتخابات مهم ریاست جمهوری، شوراها، میان دوره ای خبرگان و مجلس را داریم که باید به درستی مدیریت کنیم و بینش و دانش لازم برای اجرای امور را در اختیار داشته باشیم./ایرنا

کپی