اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

کشف ۱۳۰ راس دام قاچاق در قصرشیرین و سومار

کشف ۱۳۰ راس دام قاچاق در قصرشیرین و سومار

فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه از کشف ۱۳۰ راس دام سبک و سنگین قاچاق در نقاط مرزی شهرهای قصرشیرین و سومار باتلاش نیروهای مرزبانی خبر داد.

سردار «یحیی الهی» اظهار داشت: ماموران هنگ مرزی قصرشیرین پس از اطلاع از انتقال یک محموله احشام قاچاق به مرز و اینکه قاچاقچیان قصد انتقال آنها به خارج کشور را دارند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: مرزبانان با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی کامیون حامل احشام قاچاق شده و پس از هماهنگی با مقام قضایی در فرصت مناسب نسبت به توقیف و بازرسی از آن اقدام کردند.

سردار الهی خاطرنشان کرد: در این بازرسی ۱۱۷ راس گوسفند قاچاق که طبق نظر کارشناسان ارزش آن به سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال می رسید کشف شد.

فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه همچنین از دستگیری ۲ قاچاقچی در این رابطه و معرفی آنها به دستگاه قضایی برای صدور احکام لازم خبر داد.

وی در ادامه به کشف ۱۳ راس دام سنگین (گاو و گوساله) توسط مرزبانان سومار اشاره کرد و گفت: این تعداد دام با هوشیاری آنها و در نقطه صفر مرزی کشف شد.

سردار الهی با بیان اینکه ارزش احشام قاچاق کشف شده در سومار به ۲ میلیارد ریال می رسد، از دستگیری یک نفر در این رابطه خبر داد.

فرمانده مرزبانی کرمانشاه در پایان قاچاق را از مهمترین معضلات اقتصادی برشمرد و گفت: تمام تلاش نیروهای مرزبانی مقابله با این پدیده و برخورد قانونی و قاطعانه با قاچاقچیانی است که امنیت اقتصادی جامعه را هدف گرفته اند.

قصرشیرین و سومار جزو شهرهای غربی استان کرمانشاه هستند که به ترتیب ۱۰۰ و ۸۶ کیلومتر با کشور عراق مرز مشترک دارند.
رییس پلیس امنیت اقتصادی استان کرمانشاه پیشتر در گفت و گو با ایرنا از رشد ۲۴ درصدی کشفیات دام قاچاق در هفت ماه سپری شده از سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت سه هزار و ۵۷۹ راس دام و طیور از قاچاقچیان کشف شد در حالی که کشفیات مدت مشابه سال گذشته ۲ هزار و ۸۹۴ راس بود.

سرهنگ «جلیل سلطانی» ادامه داد: بیشترین دام های کشف شده در این مدت گوسفند ۲ هزار و ۵۴۲ راس، طیور ۹۳۳ قطعه و گاو ۱۰۱ راس بوده است.

وی همچنین ارزش احشام قاچاق کشف شده را بالغ بر ۶۱ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: ار نظر ارزش ریالی نیز امسال نسبت به سال گذشته هشت درصد رشد داشته ایم.ایرنا 

کپی