اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

شطرنج آنلاین قهرمانی دانشجویان آسیا| کسب عنوان سومی دختران ایران

شطرنج آنلاین قهرمانی دانشجویان آسیا| کسب عنوان سومی دختران ایران

رقابت‌های شطرنج آنلاین دانشجویان دختر دانشگاه‌های آسیا با کسب مقام سوم تیمی کشورمان به پایان رسید.

در سومین و آخرین روز رقابت‌های شطرنج آنلاین دانشجویان دختر دانشگاه‌های آسیا، بازیکنان در سه دور پایانی با هم به رقابت پرداختند و رده‌بندی اولیه تیمی و انفرادی مسابقات اعلام شد.

براین اساس و در رده‌بندی تیمی، تیم مغولستان با کسب 20 امتیاز قهرمان مسابقات شد، تیم اندونزی با 18 امتیاز نایب قهرمان شد و تیم دختران ایران با 16 امتیاز سوم شدند.

در رده‌بندی انفرادی نیز خولان انخسیاخان از مغولستان با 7.5 امتیاز قهرمان شد، نورعابدین شانتی از اندونزی با هشت امتیاز دوم شد و نومینبالای تومور باتار دیگر بازیکن مغول هم با هفت امتیاز سوم شد.

کیانا عرب کاندیدای استادی بانوان بیشترین سهم را در کسب این عنوان داشت و 6.5 امتیاز برای تیم ایران کسب کرد و به‌عنوان پنجم انفرادی رسید. نیکی نادرنیا با پنج امتیاز رتبه دوازدهم، وصال حامدی نیا‌یا 4.5 امتیاز رتبه شانزدهم و کیمیا قاضی‌شریف نیز با کسب چهار امتیاز به رتبه بیست‌ویکم دست یافت.

طبق مقررات، رده‌بندی نهایی مسابقات، پس از بررسی‌های فنی تیم داوری اعلام خواهد شد. همچنین رقابت‌های بخش پسران از 7 دی ماه آغاز خواهد شد.

رقابت‌های شطرنج دانشجویان دانشگاه‌های آسیا از 24 آذر تا 9 دی ماه با همکاری فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران به صورت آنلاین در دو بخش مردان و زنان به میزبانی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی برگزار می‌شود./ روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی

کپی