اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
هشتمین جلسه هم‌اندیشی سالانه شورای پژوهش استان‌ها

احمدی: تعامل با مراکز علمی و دانشگاهی باید مستمر باشد

احمدی: تعامل با مراکز علمی و دانشگاهی باید مستمر باشد

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: در همه بخش های ورزش مثل ورزش همگانی، قهرمانی، بانوان، توسعه زیر ساخت ها و آمایش سرزمین نیز چالش هایی وجود دارد که برای مواجهه با آن ها نیازمند برخورداری از پشتوانه علمی و پژوهشی هستیم.

عبدالحمید احمدی در هشتمین جلسه هم اندیشی سالانه شورای پژوهش ادارات کل ورزش و جوانان کشور ضمن تبریک روز پژوهش به فعالان این عرصه، گفت: از همه استان ها که به امر پژوهش، مراوده و تعامل با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی و گفت و گو با شخصیت های علمی توجه دارند تشکر می کنم.

او با بیان این که حوزه های کاری جوانان و ورزش بسیار گسترده و متنوع است، اظهار داشت: به همین دلیل نیازمند فعالیت های پژوهشی هستیم تا در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها و همچنین برنامه ریزی ها بهره مند شویم.

احمدی با بیان این که حوزه جوانان پر چالش است و مخاطب آن توقعات زیادی دارند، افزود: ما باید بتوانیم پاسخگوی این مخاطبان باشیم که محور عمده و اصلی برای پاسخگویی به نیاز مخاطبان تحقیق و پژوهش با محوریت و اعلام نیاز معاونت امور جوانان است تا بتوان بر اساس دانسته ها و یافته های پژوهشی و مطالعاتی برنامه ها را به پیش ببریم.

وی به حوزه ورزش اشاره کرد و گفت: در همه بخش های ورزش مثل ورزش همگانی، قهرمانی، بانوان، توسعه زیر ساخت ها و آمایش سرزمین نیز چالش هایی وجود دارد که برای مواجهه با آن ها نیازمند برخورداری از پشتوانه علمی و پژوهشی هستیم.

احمدی گفت: نیاز داریم تعامل با مراکز علمی و دانشگاهی مستمر باشد تا از بخش های مدیریتی برای پاسخگویی به نیازهای مخاطبان و جلب رضایت مردم حمایت کنیم.

وی به برنامه هفتم توسعه کشور اشاره کرد و افزود: در آستانه تدوین این برنامه هستیم که لازم است مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی و هم استان ها ما پیشنهادات خود را تا پایان دی ماه برای گنجاندن در پیش نویس این برنامه ارائه کنند. هر مقدار بتوانیم از ظرفیت های برنامه هفتم توسعه کشور استفاده کنیم برای هر دو حوزه ورزش و جوانان راهگشا خواهد بود.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: از همه استان ها که با همه محدودیت ها و مضایق چراغ پژوهش را روشن نگه داشتند صمیمانه تشکر می کنم و برای همه آنها آرزوی توفیق دارم./ وزارت ورزش و جوانان

کپی