اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

دومین فرنگی کار ایران هم مقابل روسیه شکست خورد/ ساروی به فینال جام جهانی نرسید/ قضاوت بحث برانگیز داوران و انتقاد بنا

دومین فرنگی کار ایران هم مقابل روسیه شکست خورد/ ساروی به فینال جام جهانی نرسید/ قضاوت بحث برانگیز داوران و انتقاد بنا

نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران از رسیدن به فینال جام جهانی کشتی فرنگی بازماند و به دیدار رده بندی رفت.

در ادامه رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی که به صورت انفرادی در صربستان در حال برگزاری است، محمدهادی ساروی، نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران در مبارزه نیمه نهایی مقابل موسی اولویف، قهرمان جهان از روسیه با نتیجه 5 بر 3 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

ساروی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل هاردییپ از هند با نتیجه ۹ بر یک  پیروز شد. وی در کشتی بعد نیز با نتیجه 2 بر یک از سد نیکولاز کاخلاشویلی از ایتالیا گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

حسین نوری دیگر نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران نیز روز گذشته با شکست مقابل داوید چاکوتادزه، دارنده مدال طلای المپیک از روسیه در نیمه نهایی شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

ایران با دو فرنگی کار عازم این مسابقات شده است.

داوران در این دوره از مسابقات قضاوت‌های بحث برانگیزی داشتند به طوری که قضاوت جانب‌دارانه آنان برای فرنگی کاران روس کاملا مشهود است.

در مبارزه ساروی با اولویف روس در حالی که کشتی تقریبا برابر دنبال می‌شد و حتی اولویف با دستان بسته‌تری مبارزه میکرد داور ‌پوئن اخطار را به حریف روس داد تا در ادامه کار برای ساروی مشکل شود.

در مبارزه مرحله نیمه نهایی وزن ۸۷ کیلوگرم بین حسین نوری با داوید چاکوتادزه دارنده طلای المپیک از روسیه در حالی که حسین نوری فعالیت بیشتری داشت و با کشتی تدافعی حریف نامدار روسی مواجه شد داوران پوئن اخطار را به چاکوتادزه دادند و در ادامه کار برای نوری سخت شد.

حتی محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی که رقابت‌ها را از تهران دنبال می‌کند ضمن تحسین شاگردش از قضاوت داوران انتقاد کرد./ ایرنا

کپی