اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

شکستگی لوله نفت در میانکوه اردل منجر به آتش‌سوزی شد

شکستگی لوله نفت در میانکوه اردل منجر به آتش‌سوزی شد

بخشدار میانکوه اردل گفت: بر اثر شکستگی لوله نفت در گندمکار بخش میانکوه و جاری شدن نفت در زمین‌های اطراف و رسیدن به محل سوزاندن فضولات حیوانی،این شکستگی منجر به وقوع آتش‌سوزی در بخشی از منطقه شده است.

امداد شهبازی روز یکشنبه افزود: با کمک نیروهای امدادی مانع از گسترش آتش‌سوزی به شهر سرخون شدیم و تلاش‌ها برای اطفای آتش‌سوزی در اراضی اطراف شهر سرخون ادامه دارد.

وی ادامه داد: برق و گاز شهر سرخون به منظور جلوگیری از آتش‌سوزی و وقوع حادثه ناگوار قطع شده است و امید است با جمع‌آوری نفت رها شده در زمین‌های اطراف تلمبه‌خانه، حادثه دیگری رخ ندهد.

شهبازی با بیان اینکه یک دستگاه تانکر از شرکت نفت در حال جمع‌آوری نفت رها شده است، تصریح کرد: چندین دستگاه تانکر دیگر در مسیر میانکوه هستند.

بخشدار میانکوه با بیان اینکه شکستگی لوله نفت گسترده است، خاطرنشان کرد: ترمیم و مهار این شکستگی چندین روز به طول می‌انجامد.

شهبازی خاطر نشان کرد: حوادث رخ داده در پی شکستگی خطوط لوله نفت در منطقه میانکوه تاکنون خسارت جانی در پی نداشته است.

به گزارش ایرنا، روستای گندمکار از روستاهای حومه سرخون بخش میانکوه شهرستان اردل است.

قرار گرفتن چهارمحال و بختیاری در مسیر خط انتقال نفت مارون به اصفهان، سال‌هاست که مردم منطقه میانکوه به ویژه شهر سرخون وروستاهای اطراف آن را با مشکلاتی روبرو کرده است.

بخش میانکوه از بخش‌های شهرستان اردل است که تا شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۱۵۰ کیلومتر و تا اردل مرکز شهرستان ۸۰ کیلمتر فاصله دارد.

پیش از این حادثه چندین بار است که با شکستگی لوله نفت و نشت آن به زمین‌های اطراف و چشمه‌های پرآب منطقه مشکلاتی را در خصوص فعالیت‌های کشاورزی، شیلات و معیشت این منطقه ایجاد کرده است./ ایرنا

کپی