اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

انهدام باند «حمید پلنگ» در شیراز

انهدام باند «حمید پلنگ» در شیراز

رئیس پلیس آگاهی استان فارس گفت: با متلاشی شدن یک گروه سرقت معروف به «حمید پلنگ»، سارقان دستگیر و روانه زندان شدند.

 سرهنگ کاووس حبیبی افزود: به دنبال وقوع چند فقره سرقت خودروهای پراید مدل پایین در شیراز، موضوع شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس تخصصی آگاهی فارس قرار گرفت.

حبیبی گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی با اقدامات فنی و تخصصی و با استفاده از سرنخ‌های برجای مانده در صحنه سرقت، مطلع شدند که سارقان پس از سرقت، لوازم و قطعات خودروهای پراید را جدا کرده و خودرو را در خیابان‌های خلوت و تاریک رها می‌کنند.

او خاطر نشان کرد: کارآگاهان با استفاده از امکانات نوین و خاص پلیسی موفق شدند اعضای باند ۳ نفره سارقان حرفه‌ای معروف به "حمید پلنگ" را شناسایی کرده و همگی را در یک عملیات ضربتی و در مخفیگاهشان، در یکی از محله‌های شیراز دستگیر کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس، افزود: این سارقان حرفه‌ای در بازجویی فنی و تخصصی و مواجه شدن با ادله و مستندات پلیس، به ۳۳ فقره سرقت خودرو و فروش قطعات آن اقرار کردند.

او با اشاره به اینکه مأموران موفق شدند ۴ مالخر را نیز دستگیر کنند، گفت: در بازرسی از مخفیگاه مال خران، ۳۹ عدد ضبط، ۲۲ حلقه لاستیک، ۱۶ عدد باند، ۲۰ عدد رینگ، ۳ عدد کپسول گاز و ۵ عدد باطری مسروقه کشف شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس با بیان اینکه کارشناسان، ارزش اموال مکشوفه را ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند، گفت: همه متهمان پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.مهر 

کپی