اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

امکان خدمات سرپایی به بیماران کرونایی در سلامتکده ها

امکان خدمات سرپایی به بیماران کرونایی در سلامتکده ها

معاون درمان وزارت بهداشت در نامه‌ای به معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، مواردی را برای اجرایی‌شدن استفاده از ظرفیت‌های طب ایرانی و مکمل در کنار طب رایج برای مقابله با ویروس کرونا ابلاغ کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت، بر ضرورت استفاده از پزشکان عمومی دوره ‌دیده یا متخصص طب ایرانی در کلینیک ‌های تنفسی بیمارستان ها تاکید کرد.

قاسم جان بابایی، در نامه‌ای به معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، مواردی را برای اجرایی‌شدن استفاده از ظرفیت‌های طب ایرانی و مکمل در کنار طب رایج برای مقابله با ویروس کرونا ابلاغ کرد.

در این نامه با اشاره به شرایط بحرانی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا، بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای تقویت قوای نظام سلامت تاکید و بهره‌گیری از حضور پزشکان عمومی دوره‌دیده و یا متخصص طب ایرانی در کلینیک‌های تنفسی بیمارستان و استفاده از سلامتکده‌های طب ایرانی برای خدمات سرپایی بیماران کرونایی با رعایت پروتکل‌های علمی ابلاغی کمیته کشوری، تاکید شده است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: با توجه به شرایط بحرانی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا، بی‌شک استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای تقویت قوای نظام سلامت می‌بایست مد نظر قرار گیرد؛ لذا با عنایت به تاکید وزیر بهداشت مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های طب ایرانی و مکمل در کنار طب رایج برای مقابله با ویروس کرونا و ورود متخصصان طب ایرانی و پزشکان عمومی دوره‌دیده  این حوزه به مراکز درمانی و حسب درخواست مدیر کل محترم دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت مبنی بر مشارکت این گروه از متخصصان برای درمان بیماران کرونایی و استفاده از آموزه‌های طب ایرانی برای کمک به کاهش تعداد بستری‌ها و ورودی بیماران به بیمارستان‌ها، خواهشمند است دستور فرمایید موارد زیر اجرایی شود:

۱- در کلینیک ‌های تنفسی بیمارستان از پزشکان عمومی دوره ‌دیده و یا متخصص طب ایرانی می‌توان استفاده کرد.

۲- در صورت لزوم می‌توان از سلامتکده‌های طب ایرانی به‌ شرط رعایت پروتکل‌های علمی ابلاغی کمیته کشوری، برای خدمات سرپایی بیماران کرونایی استفاده کرد.

بدیهی است، در نظر داشتن ابلاغیه ‌ها و بخشنامه‌های مرتبط با اموردرمان، به‌ویژه پروتکل‌های علمی مربوطه برای تمامی متخصصان و ارائه ‌دهندگان خدمات درمان، از جمله این گروه، مورد تاکید است.

/مهر 

پیشنهاد تعطیلی شنبه و یکشنبه/ خیلی از شب یلدا می ترسیم

پیشنهاد منع تردد و تعطیلی مشاغل از ساعت ۱۸ برای شب یلدا

خطر جدی کرونا در دورهمی‌های «یلدا» برای سالمندان/ تهران همچنان در شرایط ناپایدار

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی