اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

جزئیات اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی/ کاهش آمار کرونا با اجرای این طرح

جزئیات اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی/ کاهش آمار کرونا با اجرای این طرح

رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی از کاهش تعداد مبتلایان به کرونا و آمار بستری شدگان درپی اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی خبرداد.

پیرحسین کولیوند، روز یکشنبه در جلسه ای که به صورت ویدئو کنفرانس با روسای مراکز اورژانس سراسرکشور برگزار شد، اظهار کرد: طرح شهید سلیمانی در قالب بیماریابی، جداسازی و ارتقای دانش مردم در راستای کاهش تلفات اجرا می‌شود.

وی افزود: بیماران مبتلا به کرونا و آن‌هایی که امکان قرنطینه و جداسازی شان در منزل وجود ندارد به مراکز اقامتی منتقل و در این مراکز مستقر می‌شوند. تمام دستگاه‌ها همه ظرفیت‌های خود را برای اجرای این طرح به کار گرفته اند و اغلب هتل‌ها و مهمان سراها برای استقرار مبتلایان در اختیار ما قرار داده شده‌اند.

رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی بیان کرد: در مرحله اول اولویت ما استفاده از ظرفیت هتل، خوابگاه و اتاق‌هاست و در صورت نیاز ما از ظرفیت سالن‌های ورزشی، شبستان‌ها و زائرسراها استفاده می‌کنیم.

کولیوند ادامه داد: ما در مراکز مراقبتی سلامت، علاوه بر اسکان بیماران، خدماتی مانند کنترل بیماری توسط پزشک نیز انجام می‌دهیم. اگر در حین اسکان، بیماران دچار مسئله خاصی شدند، توسط اورژانس به بیمارستان منتقل خواهند شد. در مراکز مراقبتی سلامت فقط امور قرنطینه انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: تمام مراکز بهداشتی درمانی خدمات را به بیماران ارائه می‌دهند و حتی درمانگاه‌های مساجد نیز خدمات بهداشتی و درمانی به مردم و بیماران ارائه می‌دهند. هزینه‌های این طرح در شهرهای مختلف متفاوت است و شرایط جمعیتی در هر استان با مناطق دیگر فرق می‌کند، اما به طور کلی مردم هیچ هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کنند.

رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی افزود: در مراکز مراقبتی سلامت، معاینات پزشکی و کارهای درمانی بر اساس دستورالعمل‌ها انجام می‌شود و حتی منوی غذای افراد بر اساس برنامه غذایی متخصصان تغذیه است.

وی ادامه داد: در مراکز مراقبتی سلامت نیازی به حضور همراه نیست و تمام کارهای مبتلایان توسط نیروهای ما انجام می‌شود. ما در حال بیماریابی و جداسازی مبتلایان به بیماری کرونا هستیم. یکی از اهداف این طرح، تشدید دستورالعمل ها، فرهنگ سازی، آموزش و حفاظت از گروه‌های آسیب پذیر مانند مادران باردار است.

کولیوند گفت: کاهش تعداد مبتلایان به کرونا و آمار بستری شدگان از دیگر اهداف اجرای طرح شهید سلیمانی است.

/ایسنا

پیشنهاد تعطیلی شنبه و یکشنبه/ خیلی از شب یلدا می ترسیم

پیشنهاد منع تردد و تعطیلی مشاغل از ساعت ۱۸ برای شب یلدا

خطر جدی کرونا در دورهمی‌های «یلدا» برای سالمندان/ تهران همچنان در شرایط ناپایدار

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی