اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

۴ نظامی جمهوری آذربایجان در درگیری قره باغ کشته شدند

۴ نظامی جمهوری آذربایجان در درگیری قره باغ کشته شدند

جمهوری آذربایجان اعلام کرد به دنبال نقض آتش بس در منطقه قره باغ، ۴ نظامی این کشور کشته شدند.

 به نقل از جروزالم پست، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از کشته شدن چهار نظامی این کشور هنگام حمله به واحد‌های آن‌ها در مناطق مجاور منطقه جداشده قره باغ خبر داد.

این در حالی است که مقامات ارمنستان اعلام کردند شش نفر از سربازان آن‌ها نیز طی حمله موردنظر زخمی شدند. طرفین یکدیگر را به نقض توافق آتش بس به میانجی‌گری روسیه متهم کردند.

درگیری‌های نظامی میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان از روز یکشنبه، ۲۷ سپتامبر آغاز شد. جمهوری آذربایجان گفته بود نیرو‌های مسلح ارمنستان به سوی مناطق مسکونی در خط تماس در جمهوری قره‌باغ شلیک کرده‌اند و سبب شده‌اند تا چندین نفر از غیرنظامیان جان خود را از دست بدهند. این در حالی است که ارمنستان و مقامات جمهوری قره‌باغ، جمهوری آذربایجان را متهم می‌کنند که حملات هوایی و موشکی به این منطقه انجام داده است.

در ۱۰ نوامبر، ولادیمیر پوتین، الهام علی اف و نیکول پاشینیان- سران روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان- بیانیه مشترکی در مورد توقف کامل جنگ در قره باغ کوهستانی امضا کردند. بر اساس این بیانیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان قرار بود پیشروی در مواضع اشغال شده خود را متوقف کنند، تعدادی از مناطق تحت کنترل باکو قرار گیرند، تبادل زندانیان اجرا شود و نیرو‌های حافظ صلح روسیه در مناطق مورد مناقشه مستقر شوند.  / باشگاه خبرنگاران

کپی