اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹
نایب رییس مجلس:

نطق نمایندگان، نظر نظام و مجلس نیست

نطق نمایندگان، نظر نظام و مجلس نیست

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی در واکنش به نطقی یکی از نمایندگان تاکید کرد که سخنان نمایندگان در نطق میان دستور بیان شخصی بوده و نظر مجلس و نظام نیست.

«سیدامیر حسین قاضی زاده هاشمی» روز یکشنبه پس از نطق میان دستور «محمود احمدی بیغش» نماینده شازند در مجلس افزود: در زمان دفاع از منافع ملی نباید سخنان ما سبب اختلاف افکنی داخلی شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضع گیری مردم آذربایجان در قبال شعرخوانی رئیس جمهور ترکیه گفت: برادران و خواهران آذربایجانی نخستین گروهی بودند که دراین باره موضع گرفتند و در رسانه‌ها نیز بازتاب داشت.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان باید درنطق‌های خود انصاف را رعایت کنند، اظهار داشت: نطق‌هایی که در مجلس ایراد می‌شود، نظر شخصی نمایندگان بوده و موضع مجلس و نظام نیست واز نمایندگان می‌خواهم برای دفاع از حقی، حقوق دیگران و شرع را زیر پا نگذاشته و امیدواریم شاهد تکرار چنین اظهارنظرهایی نباشیم.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: نمایندگان نیز بیانیه‌ای دراین باره تدوین و ارائه دادند و این موضع گیری درست نیست.

به گزارش ایرنا «محمود احمدی بیغش» در نطق میان دستور خود به این موضوع تاکید داشت که نمایندگان ترک‌زبان درباره شعرخوانی «رجب طیب اردوغان» به درستی موضع گیری نکردند و مردم شهرهای آذربایجان غربی و شرقی نیز در این خصوص منفعل بودند./ایرنا

کپی