اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

دعوت از مردم برای پیوستن به پارلمان مجازی ایران

دعوت از مردم برای پیوستن به پارلمان مجازی ایران

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از مردم برای پیوستن به پارلمان مجازی ایران دعوت کرد.

 مجتبی توانگر با اشاره به راه‌اندازی پارلمان مجازی ایران نوشت: «مجلس شورای اسلامی محل تصویب قوانینی است که زندگی ما را شکل می‌دهند و ما را محدود و آزادتر می‌کنند.

اما یک سوال که همیشه مطرح است این است که ما چطور می‌توانیم در بررسی و تصویب قوانین جدید مشارکت کنیم؟ آیا می‌شود قوانین جدیدی را برای تصویب پیشنهاد کنیم و چطور می‌توانیم بر اجرای قوانین نظارت کنیم و اگر قانونی به طور صحیح اجرا نمی‌شود به رئیس جمهور، وزرا یا نمایندگان مجلس تذکر بدهیم؟

پارلمان مجازی ایران سامانه تعاملی جدیدی است که توسط نمایندگان مجلس ایجاد شده تا شما همه این کارها را به راحتی انجام دهید. نمایندگان مجلس شورای اسلامی از طریق پارلمان مجازی ایران درباره مهمترین طرح‌ها و لوایح با شما مشورت می‌کنند و رای موافق، مخالف یا ممتنع شما را می‌بینند یا پیام‌های شما را مستقیم و بی‌واسطه دریافت می‌کنند و شما می‌توانید در کارتابل شخصی خودتان در پارلمان مجازی ایران پاسخ‌های نمایندگان‌تان دریافت کنید.

هر نماینده در پارلمان مجازی ایران دفتر مجازی دارد که شما می‌توانید به جای صرف وقت و هزینه برای رفتن به دفتر نماینده شهرتان مراجعاتتان را از طریق دفتر مجازی آنها انجام دهید و آن را پیگیری کنید.

اما نحوه کار در پارلمان مجازی ایران به چه شکل است؟ برای حضور در پارلمان مجازی ایران کافی است از طریق نشانی https://www.ir-vp.ir/iran-vp  وارد شوید یا ثبت نام کنید. طرز کار در پارلمان مجازی ایران بسیار ساده و لذت بخش است. بخش ویژه مجلس‌یاران در پارلمان مجازی ایران هم فضای سهل و راحتی را برای نخبگان و فعالان اقتصادی و فرهنگی و سایر صاحب‌نظران فراهم کرده تا نظرات کارشناسی خود را مستقیم به نمایندگان منتقل کنند.

پارلمان مجازی ایران مجلسی است به وسعت ایران عزیزمان. شما می‌توانید عضو فعال این مجلس بزرگ باشید.»

/ایسنا

کپی