اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

وزیر صمت: تولید فولاد کشور ۹ درصد رشد یافت

وزیر صمت: تولید فولاد کشور ۹ درصد رشد یافت

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری تولیدات فولاد کشور ۹ درصد رشد یافته که بررسی نشان می دهد به رشد خوبی رسیده است و براساس شیوه نامه تمامی محصولات آن قابلیت عرضه در بورس را دارند.

بر اساس اطلاعات موجود این آمار بیانگر این است که ایران در تولید فولاد نسبت به دنیا ۱۶ درصد رشد مثبت داشته است و کشورهای ویتنام و چین هم با  تولید ۴.۶  و ۱.۶ درصد رشد مثبت با فاصله زیاد بعد از ایران قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان در سالن جلسات استانداری افزود: در این ارتباط هیچگونه رانتی به وجود نخواهد آمد زیرا از جمله اهداف ما مبارزه با فساد و رانت است.

وی ادامه داد: از هر کسب و کاری در راستای اشتغال خرد و تولید حمایت خواهیم کرد تا مشکلات مرتفع گردد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وضعیت ورق فولادی در کشور بیان کرد: براساس شیوه نامه تمام کالاهای ورق در بورس عرضه می‌شود.

وی اظهار داشت: ما به دنبال حذف دلالان مالی هستیم و برخی از کالاهای راهبردی به صورت اعتباری اسنادی به قیمت بورس عرضه می‌شود.

رزم حسینی بیان کرد : وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئولیت سنگینی در اقتصاد بعهده دارد و این در حالیست که ما در شرایط جنگ اقتصادی واقعی و تحریم‌های ظالمانه قرار داریم از این رو باید معیشت مردم و تامین کالاهای اساسی و نهاده‌ها مورد توجه باشد.

از گرانی ها عبور خواهیم کرد

وی بخش اصلی گرانی‌ها را به دلیل وضعیت ارز و رشد نقدینگی دانست و گفت: با کمک فعالان اقتصادی از این شرایط عبور خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امیدواریم به قیمت‌های متعادل در سطح بازار دست پیدا کنیم که این مهم به روش‌های علمی که سیاستگذار تعیین می‌کند امکان پذیر است.

وی ادامه داد: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از کارگروه‌های مهم بشمار می‌رود که مشکلات اشتغال و تولید تاحدودی در این کارگروه برطرف می‌شود.

رزم حسینی ادامه داد: کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کارگروهی با کارنامه مشخص و معین است که دستاوردهای خوبی برای حل مشکلات تولیدی دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: متاسفانه بدلیل رشد نقدینگی در کشور طی سال جاری و سال گذشته و همچنین در سنوات گذشته باعث شده کالاهای مزیت‌دار در مقاطع مختلف هجوم بیاورد و بازار کاذب بوجود بیاید.

وی ادامه داد: قانونگذار به درستی تشخیص داده است تا کالاهایی در بورس عرضه و بورس محل عرضه و تقاضا شود.

در این جلسه واحدهای تولیدی و صنعتی با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان وی و استاندار اصفهان مشکلات خود را بیان کردند.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی‌ترین استان کشور بشمار می‌آید.

سهم اصفهان در صنعت کشور را ۱۱ درصد، سرمایه گذاری ۱۰ درصد و اشتغال صنعتی هشت درصد و رتبه اصفهان در طرح‌های نیمه تمام صنعتی و تعداد معادن اول و از نظر ذخایر معدنی دوم است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفری ۲ روزه به اصفهان علاوه بر حضور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با فعالان اقتصادی استان دیدار و گفت و گو و بازدیدی از فولاد مبارکه و گروه صنعتی انتخاب خواهد داشت./ایرنا


 

کپی