اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

سعید معروف راهی چین شد

سعید معروف راهی چین شد

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران پس از گذشت حدود یک سال، راهی چین شد تا برای تیم باشگاهی‌اش به میدان برود.

سعید معروف پارسال به تیم بایک موتور پیوست تا پس از حضور در لیگ‌های روسیه و ایتالیا، لیگ چین را هم تجربه کند. اما با وجود اینکه بیش از یک سال از آغاز قرارداد او می‌گذرد، هنوز فرصتی برای بازی کردن برای این تیم پیدا نکرده است.

چینی‌ها لیگ گذشته را به تعویق انداخته بودند تا تیم ملی این کشور آماده حضور در مسابقات انتخابی المپیک شود. پس از مشخص شدن تکلیف نماینده آسیا در المپیک توکیو، قرار بود لیگ والیبال نیز آغاز شود که ویروس کرونا سر رسید و همه چیز را به هم ریخت.

همه‌گیری ویروس کرونا در استان ووهان چین، باعث شد مسابقات ورزشی مختلف در این کشور به تعویق بیفتد. در آن مقطع تمام بازیکنان خارجی از جمله معروف، چین را ترک کردند. کاپیتان تیم ملی ایران از چین به آمریکا سفر کرد و در یک سال گذشته در شهر لس آنجلس سکونت داشت.

پس از چند ماه توقف، لیگ چین به صورت متمرکز آغاز شد اما بازیکنان خارجی اجازه بازی برای تیم‌هایشان را نیافتند. در لیگ امسال هم ابتدا قرار بود بازیکنان خارجی اجازه حضور نداشته باشند اما در نهایت شرایط تغییر کرد و به این ترتیب معروف هم بامداد امروز از آمریکا راهی چین شد تا شاید بتواند نخستین بازی خود را برای بایک موتور برگزار کند.

از پایان جام جهانی ۲۰۱۹ که حدود ۱۴ ماه پیش برگزار شد، تا امروز معروف فقط در چند بازی از مسابقات انتخابی المپیک به میدان رفته است. آخرین مسابقه حرفه‌ای و رسمی او، حدود ۱۱ ماه پیش در بازی مقابل چین در فینال انتخابی المپیک بود./ ایرنا

کپی