اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

ضرورت همراه داشتن کارت ملی برای ورود به اماکن پلیس در پایتخت

ضرورت همراه داشتن کارت ملی برای ورود به اماکن پلیس در پایتخت

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از ضرورت همراه داشتن کارت ملی برای ورود به اماکن پلیس در پایتخت خبرداد.

از مدتی قبل بود که با افزایش آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در کشور، ستادملی مقابله با کرونا اجرای طرحی را مصوب کرد که براساس آن شهروندان باید برای دریافت یکسری خدمات و ورود به برخی از اماکن کارت ملی خود را به همراه داشته باشند. موضوعی که رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره آن گفته بود: یکی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای اینکه بتوان از حضور افراد کرونا مثبت در حمل و نقل عمومی و ادارات جلوگیری شود، همراه داشتن کارت ملی برای گرفتن خدمت است که این موضوع  الزامی است و هموطنانی که برای گرفتن خدمت به ادارات و ... مراجعه می کنند، باید کارت ملی به همراه داشته باشند.

در همین راستاسردار حسین رحیمی، رییس پلیس پایتخت در گفت‌وگو با ایسنا، درباره همراه داشتن کارت ملی برای مراجعه به مراکز انتظامی گفت: ما در اماکن خودمان این طرح را اجرایی کرده‌ایم و در تمامی مقرهای انتظامی ورود با کارت ملی انجام می‌شود.

به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ، همراه داشتن کارت ملی برای ورود به این اماکن الزامی است.

رحیمی همچنین درباره خدمات هوشمند و ارائه تسهیلات غیرحضوری از سوی پلیس نیز گفت: هوشمندسازی یکی از اولویت های نیروی انتظامی است که بخشی از آن نیز مربوط به ارائه خدمات غیرحضوری است. این روند از ماه‌ها قبل در نیروی انتظامی آغاز شده بود و در طول شیوع کرونا هم تلاش شد تا ارائه یکسری خدمات از سوی پلیس به شکل غیرحضوری یا با کاهش زمان حضور و انتظار همراه شود.

وی درمورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و صنوف نیز گفت: خوشبختانه در طول اجرای محدودیت‌های سراسری، اصناف و صنوف همکاری خیلی خوبی داشتند که لازم می‌دانم از آنها قدردانی کنم.

/ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی