اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

پیکر حجت الاسلام جعفر الهادی در قم تشییع شد

پیکر حجت الاسلام جعفر الهادی در قم تشییع شد

پیکر حجت الاسلام جعفر الهادی خوشنویس از استادان پیشکسوت حوزه علمیه قم روز جمعه با حضور مراجع تقلید و علما در حرم حضرت معصومه(س) به خاک سپرده شد.

به گزارش مرکز خبر حوزه، مراسم تشییع و تدفین پیکر این استاد پیشکسوت حوزه علمیه قم، با حضور مراجع تقلید و علما و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد.

در این مراسم که آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه و جمعی از علما، فضلا و شاگردان این استاد فقید حضور داشتند، نماز میت توسط آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید اقامه شد و سپس پیکر حجت الاسلام جعفر الهادی در جوار کریمه اهل بیت(ع) به خاک سپرده شد.

حجت الاسلام جعفر الهادی (خوشنویس) از اساتید پیشکسوت حوزه‌ علمیه قم روز گذشته در سن ۷۴ سالگی بر اثر عارضه قلبی دارفانی را وداع گفت.

مرحوم الهادی در علومی چون حدیث و کلام و ملل و نحل صاحب نظر بود و در تاسیس مرکز تخصصی علوم حدیث حوزه علمیه قم تلاش‌های بسیاری انجام داد و آثار گرانقدری را نیز به رشته تحریر درآورده است.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم علاوه بر تالیف و تدریس سفرهای تبلیغی بسیاری نیز به خارج از کشور داشت و در ترویج مکتب اهل‌بیت تلاش های فراوانی کرد./ ایرنا

کپی