اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

دادستان آمریکا دختر ترامپ را احضار کرد

دادستان آمریکا دختر ترامپ را احضار کرد

دادستان کل واشنگتن شامگاه پنجشنبه ایوانکا ترامپ را برای بررسی نقش وی در سوء استفاده از بودجه مراسم تحلیف دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷ احضار کرد.

به گزارش ایرنا از سی ان ان، ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهوری آمریکا و مشاور ارشد کاخ سفید، روز سه شنبه به بازرسان دادستانی کل واشنگتن دی سی به عنوان بخشی از دادخواست اتهام سوء استفاده از وجوه تحلیف، توضیح داد.

دادستان کل واشنگتن در ماه ژانویه از سازمان ترامپ و کمیته تحلیف ریاست جمهوری (PIC) شکایت کرد و گروه ها را به سوء استفاده بیش از ۱ میلیون دلار جمع آوری شده توسط این کمیته با "پرداخت بیش از حد" برای استفاده از فضای هتل ترامپ در واشنگتن در سال ۲۰۱۷ متهم کرد.

بر اساس پرونده‌های دادگاه، تام باراک رئیس کمیته تحلیف نیز در ۱۷ نوامبر احضار شد. در این دادخواست ادعا می‌شود که براک در مورد فضاهای این مراسم "گفت‌وگوهای شخصی" با هتل ترامپ انجام داده است.

با این حال در روزهای اخیر به ویژه پس از صدور فرمان عفو مایکل فلین نخستین مشاور امنیت ملی کاخ سفید از سوی ترامپ، این زمزمه مطرح شده است که ترامپ خود و بستگانش را پیش از ترک کاخ سفید مورد عفو قرار خواهد داد./ ایرنا

کپی